Aktuální zajímavé trofejní ryby: kapři nad 30 kg a 22 kg amur z Labe

Kapr v podložce

Trofejní úlovky představují zvláštní okamžiky pro každého rybáře, kdy se jim podaří zdolat rybu, která překračuje určitou hranici velikosti nebo hmotnosti. V poslední době se v novinách objevily zajímavé příběhy úspěšných rybářů, kteří se mohou pochlubit svými trofejními úlovky.

Jedním z takových úlovků je nedávno zdokumentovaná třicítka na Štítu. Zde před nedávnem opět ulovili legendárního Pápu. Mezitím ale na udici skončila ještě další ryba, přesahující tuto vytouženou hmotnostní hranici. Nejnovější úspěch patří šťastnému rybáři, který svému kaprovi nadělil jméno, jak je ostatně na Štítu zvykem.

Nový kapr přesahující hranici hmotnosti 30 kg dostal jméno Calibos. Již několik let se tento kapr pohyboval kolem hranice 28 a 29 kilogramů, ale minulý víkend se konečně přehoupl přes onu vysněnou třicítku. Calibosova váha se zastavila na hodnotě 30,45 kg. Podle slov na profilu provozovatele revíru se jedná o třetí zdokumentovanou třicítku na Štítu. Je to skutečně obdivuhodný úlovek a za tento výkon úspěšnému rybáři patří upřímné gratulace.

Kapři nad 30 kg na Štítu:

  • Pápa – 34 kg
  • Hugo – 32 kg
  • Calibos 30 Kg

Amur 22 kilogramů z Labe

Dalším zajímavým příběhem je úlovek Zdeňka Valíčka, který se rozhodl vyrazit na ryby do Ústeckého kraje na řeku Labe. Legendární česká řeka přeje připraveným a odměnila jej trofejním amurem.

O jeho úlovku se psalo na stránkách Českolipského deníku, kde můžete spatřit také foto úlovku.

Zdeňkovi se podařilo vytáhnout více než dvacetikilového amura bílého, který vážil přesně 22,38 kg a měřil 116 cm. Tento úlovek představuje Zdeňkovu osobní trofej, neboť překonal jeho dosavadní rekord. Jeho úspěch je opravdu výjimečný a svědčí o jeho zručnosti a trpělivosti.

Tyto příběhy dokazují, že rybaření je více než jen obyčejná zábava. Pro mnoho lidí je to vášeň, která je spojuje s přírodou a vede k neskutečným dobrodružstvím. Trofejní úlovky jsou potvrzením úsilí a odměnou za spoustu času stráveného u vody, ať už při studování rybích návyků, používání správného náčiní nebo trpělivého čekání na ten správný okamžik.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.