Kapr Pápa opět uloven: trofejní ryba ze Štítu váží 34,10 kg

Kapr
Ilustrační foto: redakce

Na svém facebookovém profilu zveřejnil rybářský revír Štít fotografie opětovného úlovku kapra nad 3O kilogramů. Jde již o legendárního kapra se jménem Pápa.

Tento kapr byl na Štítu již několikrát uloven. V minulém roce se jeho hmotnost zvýšila ze zhruba 32 kg až na hodnotu přesahující 34 kilogramů. U aktuální fotografie se uvádí hodnota 34,10 kg.

Revír Štít je jedním z nejlepších soukromých rybářských lokalit u nás. Je spravován Rybářstvím Chlumec nad Cidlinou, velkou produkční firmou, která má v péči mnoho vodních ploch na rozhraní Východních a Středních Čech. Firma je také významným dodavatelem rybí násady pro Český rybářský svaz.

Jezero Štít se nachází uprostřed krásné přírody

Kromě rybníků určených pro chov ryb, včetně největšího rybníka na východě Čech, kterým je Žehuňský rybník, má společnost také vody určené pro sportovní rybolov jako například Štít. Tento revír je jedinečný a nabízí rozsáhlou vodní plochu s dostatečným množstvím ryb a krásné přírodní prostředí s okolními lesy.

Rybářský pobyt na Štítu se skutečně pojí s krásou přírody, bez rušivých vlivů jako jsou cyklostezky nalepené až na břeh, lodní doprava nebo jiné rušné faktory. Momentálně se jedná o jeden z nejlepších kaprových revírů v zemi, zejména pokud jde o velikost ulovených ryb.

Již dlouhodobě platí, že na Štítu se každou sezónu uloví kapři vážící více než třicet kilogramů.

Jezero Štít se skládá ze tří propojených vodních ploch s celkovou rozlohou 62 ha. Revír je charakteristický relativně malou průměrnou hloubkou do 3 metrů a maximálně 5 metrů. V okolí je mnoho hlubších podobných vodních ploch.

Upoutávka na jedny ze závodů konaných na tomto revíru:

Díky tomu, že revír patří do soukromého vlastnictví, nemají rybáři problém s přístupem k vodě a bivakováním u břehu. Nicméně, Štít se těší značné popularitě mezi rybáři. Lov zde je žádaný po celý rok. Proto se musí plánovat rybolov dostatečně dlouho předem. Online rezervace je možná přímo na webových stránkách Rybářství Chlumec.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.