ZFISH RIDER: naviják s volnoběžkou za extrémně nízkou cenu

naviják na kapry
Ilustrační foto: redakce

Navijáky s volnoběžnou brzdou jsou u nás populární zejména díky lovu kaprů na boilies. V zahraničí se používá ale v celé řadě jiných technik včetně mořského rybolovu. 

Navijáky s volnoběžkou jsou často brány za exkluzivnější vybavení, které nabízí jen dražší modely navijáků. To ale není zcela pravda. V dnešní době můžete najít volnoběžnou brzdu i u relativně ekonomických řad smekacích navijáků.

Co je to volnoběžná brzda? Zjednodušené vysvětlení

Naviják s běžným brzdovým systémem je obvykle ovládán matkou nebo otočným mechanismem umístěným nejčastěji buď vpředu nebo vzadu na těle navijáku. To umožňuje rybáři nastavit napětí, při kterém lze tahem odvinout vlasec z cívky když je překlapěč zavřený.

To je klasická brzda sloužící k tomu, aby nedocházelo k přetržení vlasce nebo pletenky při zdolávání velké ryby. Baitrunner (volnoběžná brzda) je další brzdová funkce, která může být aktivována rybářem a umožňuje volné odvíjení vlasce z cívky při zavřeném překlapěči (třeba při čekání na záběr ryby). Jde o oblíbené nastavení brzdy například právě při kaprařině.

Jak ale s volnoběžnou brzdou zaseknout a zdolat rybu? Jednoduchým otočením navijáku nebo přepnutím přepínače se na navijáku znovu zapne klasická brzda a zdolávání probíhá jako normálně.

ZFISH nabízí ekonomické navijáky nejen pro kapraře

Vážně si nedokážete představit, jak moc levně se dají pořídit tyto navijáky s volnoběžnou brzdou od české značky. Říkám vám, to je doslova šílenství! 

A nejspíš ani není divu. Jde totiž o neuvěřitelně levné navijáky, které se hodí na lov kaprů a dalších ryb hlavně na položenou. Jsou k dostání za neuvěřitelně nízkou cenu bratru pod tisícovku za kus. 

Ale to není všechno! Tyhle bombastické kousky nabízí také několik významných výhod, které jiné navijáky jen těžko překonají. Můžete se spolehnout na rozumnou kvalitu v poměru k ceně a zároveň využít všech výhod volnoběžné brzdy. 

A to ještě není konec! Jestli chcete tyhle levné navijáky na kapry ZFish Rider získat, nemusíte hlídat akční nabídky v obchodech. Stačí jednoduše navštívit e-shop Parys.cz, kde je najdete za vynikající až skoro neskutečně nízkou cenu. Tak na co ještě čekáte? Podívejte se na nabídku, prolistujte si parametry navijáku a nechte se okouzlit těmito úžasnými navijáky od ZFish. 

Zfish navij�k rider 6000

Jde o ideální variantu pro začátečníky s kaprařinou a všechny, kdo si nemůže dovolit dražší navijáky značek jako např. Shimano (pod odkazem naleznete článek o nich).

Pokud ale nemáte na to, dát za každý naviják tisíce korun, zkuste Ridera. Věřte mi, za tyto peníze nebudete litovat!

Naviják s volnoběžnou brzdou pro feeder i kaprařinu pod tisícovku

Naviják ZFish Rider 6000 je dlouhodobě k mání za skvělou cenu okolo 979 Kč. A když se zaregistrujete, můžete ho mít v některých obchodech ještě levněji za 930 Kč. 

A teď k tomu důležitému – Rider je komplexní řada spolehlivých navijáků určených pro rybolov kaprů, jsou vybavené volnoběžnou brzdou a pyšní se elegantním matně černým designem s ergonomickou kličkou. Tento univerzální naviják je vhodný jak pro klasický kaprařský rybolov, tak i pro feederové techniky (klasika i method). 

Jeho pevná, ale přesto kompaktní konstrukce zaručuje spolehlivost. Pochlubí se precizními převody, plynulým chodem a počítačově vyváženým rotorem. Rider disponuje také robustní hlavní hřídelí, která zajišťuje vynikající odolnost proti tahové zátěži. Je to skutečně zajímavý model s ohledem na svou cenovou kategorii.

Výhody tohoto navijáku jsou nezvykle přesné převody, ergonomicky navržená klička, vyvážený rotor a systém volnoběžné brzdy. A abych nezapomněl, v balení najdeš také náhradní kovovou cívku. Velikost cívky je 5000, 6000 nebo dokonce 7000, záleží na vaší volbě při nákupu.

Naviják má 6+1 ložisek, převodový poměr 4,7:1 a váží a šestitisícovka váží 450 g. Co se týče kapacity cívky, dokáže Zfish Rider ve velikosti 6000 pojmout následující množství vlasce dle jeho průměru 0,26mm/360m, 0,30mm/270m a 0,32mm/230m.

Více na stránce eshopu…

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.