Zdolal prutem 300 kg jesetera, větší bolest v rukou ještě nezažil

jeseter fraser
Ilustrační foto: redakce

Šílenou bolest rukou i zad ale rybářské štěstí zároveň zažil známý kanadský rybář a lovec Steve Ecklund. Při rybářském výletu s kamarádem mu zabral jeseter vážící monstrózních 300 kilogramů.

Steve je v Kanadě známou rybářskou figurkou, která často přidává své úlovky na sociální sítě. Lov jeseterů ale zkusili poprvé. A podařilo se jim lapit rybu o velikosti menšího auta a váze tři metráky.

Zdolávání obří ryby trvalo přes tři hodiny. O jeho zážitku psal web kanadské stanice CBC.

Video ze zdolávání:

Jeseter měřil 310 centimetrů a vážil údajně 318 kilogramů. “Když se poprvé vynořil z vody, připadal jsem si jako ve filmu Čelisti”, řekl Steve kanadským novinářům. “Svaly mi potom hořely tak, že jsem to ještě nezažil.

Obří jeseter ze slavné řeky Fraser 

Rybu se povedlo ulovit na řece Fraser River, kterou znají i někteří čeští rybáři. Několikahodinové zdolávání bylo opravdovým testem vytrvalosti rybářů i odolnosti vybavení. Oba aktéři, kteří byli na palubě, přiznávají, že stačilo málo a o rybu přišli.

Byli jsme totálně vyčerpaní a už jsme uvažovali, že to prostě uřízneme. Byli jsme tam ale s rybářským průvodcem a styděli jsme se to před ním fiknout” dodal se smíchem Stevův parťák.

Podle rybářské agentury, který jim výlet organizovala, jde pravděpodobně o největší rybu, jakou zde kdokoliv ulovil. Odhady hovoří o tom, že podobný jeseter může být starší než 100 let.

V reportážích ryba stále roste, už má přes 4 metráky

K velkému pobavení zúčastněných se zpráva o obřím jeseterovi šíří všemi médii a sítěmi v Kanadě i sousedních USA. Od ulovení ryby již uběhlo více než 14 dní a s každou převzatou zprávou se ryba zvětšuje. V posledních reportážích již přesáhla hmotnost 400 kilogramů, čemuž se Steve Ecklund nepokrytě směje.

Je vidět, že rybářská latina funguje ve všech zemích a nadsazovat velikost úlovků mohou nejen rybáři ale i novináři, kteří v honbě za zajímavými zprávami (což trochu chápeme) neváhají rybu neustále prodlužovat a dělat ještě těžší, než tvrdí samotní lovci.

Fraser River měří přes 1300 km a protéká hornatou krajinou západu Kanady:

Řeka Fraser je mohutným a divokým tokem, který láká rybáře z celého světa. Oblíbená je zejména pro lov lososů a právě jeseterů. Vzhledem k charakteru toku se zde loví nejčastěji z motorových člunů, které zde i s průvodci pronajímají četné rybářské agentury.

Úlovky velkých jeseterů ve světe nejsou až tak vzácné:

Čtěte také: Na Floridě zabral těžce ulovitelný druh jesetera, vážil 68 kg

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.