Žralok skočí rybářům do lodě (VIDEO)

žralok skočil do lodi
Ilustrační foto: redakce

Na lodi se většina lidí bojí, že je sežere žralok, když spadnou přes palubu. Co když se ale žralok naopak dostane sám na loď?

Adrenalinový zážitek mají ve zdraví za sebou rybáři z amerického státu Maine. Žralok jim přistál přímo na palubě…

Charterová loď Davida Sinclaira vyráží z přístavního města Saint George, kde si jeho služby, jako kapitána rybářské lodi, s oblibou platí řada zákazníků.

Touha po Big game mořském rybolovu živí řadu podobných podnikatelů, vlastnících rybářské lodě a doprovázejících turisty a nadšence do rybaření podél amerického východního pobřeží.

V inkriminovaný den byl David Sinclair asi 20 mil od pobřeží. Posádku pro tentokrát tvořili jeho známí a šestnáctiletý syn Cameron, který na podobné výpravy s otcem vyráží odmalička. Jejich cílem byl lov žraloků.

“Prvního žraloka jsem chytil už ve 4 letech”, pochlubil se Cameron novinářům.

Video:

Zdroj: Fox35 Orlando YT channel

*Máte vypnuté zobrazování videí? Zkuste to přímo na YouTube

Žralok na palubě

Chytit žraloka není v této oblasti nic zvláštního. V tomto případě ale nebylo nutné nikoho chytat. Žralok skočil do lodě sám, jak ukazuje přiložený videozáznam.

Autorem je přímo kapitán lodi D. Sinclair. Na snímku zhruba dvoumetrový žralok vyskočí a spadne na palubu lodi.

Jeho syn jen se štěstím unikl zranění. Případy úrazy vyskakující rybou přitom nejsou za velkou louží až taková fantasmagorie, jak by se mohlo zdát.

V nedávném článku jsme zmínili problém s přemnoženými tolstolobiky. Ti se plaší například jen při průjezdu motorového člunu a zraňují osoby na jejích palubě. Video krásného flákance tolstolobikem naleznete zde.

Žralok mako alias žralok krátkoploutvý útočí střemhlav nahoru

Jde o žraloka druhu mako, který se též nazývá žralokem krátkoploutvým či žralokem makrelovým nebo ostronosým. Vyskytuje se v mírném i tropickém pásu po všech světových oceánech.

Jde o typicky pelagickou parybu, což značí, že se vyskytuje převážně ve volných vodách, vzdálenějších od břehu. Pohybuje se v hloubkách od hladiny až po zhruba 150 metrů.

Průměrná délka těchto žraloků činí mezi 2 – 3 metry a dokáže se pohybovat až sedmdesáti kilometrovou rychlostí. Charakteristický pro něj je způsob lovu, kdy na kořist útočí prudkým výpadem ve vertikálním směru zespoda nahoru. To možná vysvětluje případy žraloků skákajících do výšky. To může, v kuriózních případech, jako tento, vyústit v dopad žraloka přímo na loď

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.