Od řeky rovnou za mříže. Hledaný pytlák skončil ve spárech PČR

Svratka
Ilustrační foto: redakce

Pořádný úlovek má za sebou rybářská stráž a policejní hlídka z Jižní Moravy. Parta pytláků na Svratce v Židlochovicích nejen, že neměla povolení, jeden z nich dokonce procházel registrem hledaných osob.

Pytlák při kontrole nebyl ochotný se prokázat žádnými doklady a neustále si vymýšlel falešná jména, která ani hlídka PČR nebyla schopná najít v příslušném registru osob.

Tato hra ale sedmadvaceti letému mladíkovi dlouho nevydržela. Policisté poměrně záhy zjistili, že dotyčný zapomněl již před rokem nastoupit do výkonu trestu.

Celkem třikrát na něj byl vydán příkaz k zatčení a jednou evropský zatýkací rozkaz.

Po vykonání nezbytných úkonů tak putoval od řeky přímo do věznice. Podle zpráv z místa činu navíc celá partička nechytila ani jedinou rybu.

O zadržení pytláků informovala Policie ČR.

Na Severní Moravě po pytlákovi zbyla jen síť s rybami

Další případ pytláctví na Moravě odhalila rybářská stráž poblíž Havířova. Zde došlo k nálezu tenatové sítě s ulovenými rybami, o čemž informoval tamější územní svaz na svém facebookovém profilu. 

Pachatel ale na místě nebyl, zřejmě síť nastražil s tím, že se později vrátí pro úlovek. Rybářská stráž ji mezitím ale zabavila.

V létě se RS podařilo lapit podobnou partu pytláků na Labi. V revírech okolo řeky stražili šňůry již delší dobu. Díky hlášením od rybářů se je ale povedlo dopadnout a předat jejich skutky šetření úřadům.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.