Kapr nad 30 kg: známá rybářka se pochlubila svým rekordem

kapr
Ilustrační foto

V dříve mužském koníčku, kterým rybaření po dlouhá desetiletí bylo, se stále více prosazují ženy. A to jak v České republice, tak i v blízkém či vzdáleném zahraničí.

Trofejní úlovek kapra o váze nad 30 kilogramů si během druhé poloviny zimy připsala Rebi Szabo, jedna z nejnadanějších rybářek v Maďarsku a členka týmu společnosti FOX.

Na ryby se vydala v zimě na jih, úlovek totiž pochází z revíru na území Chorvatské republiky, jejíž poloha na Balkáně umožňuje lov kaprů i v době, kdy v severněji ležících státech nejsou podmínky vůbec ideální.

Hmotnost uloveného kapra činí 30,75 kilogramu (foto):

O revíru: Jezero Tribalj leží kousek od pobřeží Jadranu

Revír Tribalj se nachází v severní části Chorvatska u Crikvenice, nejbližším větším městem je Rijeka.

Samotná malá obec Tribalj se zmíněnou umělou nádrží leží velmi blízko jedné ze zdejších mořských zátok.

Od pobřeží je ale odděluje asi 300 metrů vysoký horský hřeben, díky němuž na jezeře panuje příjemné a stabilní klima.

Jedná se o oblíbenou vodu ve stále kaprařsky populárnějším Chorvatsku. Na jezeře se nachází 21 lovných míst určených pro 2 rybáře. Loví se systémem chyť a pusť.

Jedním z pravidel zdejšího rybářského řádu je například zákaz obyčejných podložek a s tím spojená povinnost použít tzv. kolébku (cradle).

Jako tester rybářského vybavení tráví na rybách až 110 dní v roce. Rebeka Szabó přitom začala rybařit díky výchově v její rodině

Ani v rybářském ráji, jako je Maďarsko, nebylo před lety zvykem, že dívky rybaří. V rodině Rebeky ale rybařili téměř všichni a tak se tomuto koníčku věnuje od dětství.

V současné době Rebi pracuje jako člen testovacího týmu a konzultant například pro FOXe, díky čemuž má možnost na rybách ročně strávit až 110 dní.

Za svoji kariéru již ulovila celou řadu ryb v hmotnostní kategorii 20 kg+, nyní překonala také třicítkovou hranici.

Zároveň ale připouští, že honba za rekordy není jejím hlavním cílem. Nejraději si užívá pobyt v přírodě a zážitky, které její zaměstnání a koníček zároveň přináší.

Rebeku můžete sledovat na výše zmíněné FB stránce ale také na jejím Instagramu: szaborebe_foxint a je samozřejmě hvězdou maďarské verze YT kanálu FOX Carp Fishing TV:

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.