Video polských kaprařů z letní Prahy: FOX TOTAL URBAN vol3

rybaření v Praze
Ilustrační foto: redakce

Lov v centrech velkých měst nabírá na popularitě. Někteří rybáři se za ním dokonce neváhají vydat do cizí země.

To je případ cyklu videí FOX TOTAL URBAN. Polský tým této známé mezinárodní kaprařské značky se v létě vydal přímo do srdce stověžaté matičky Prahy. Zde se jim podařilo pár pěkných kaprů. Lovili přitom přímo v centru hlavního města, nedaleko slovutného Karlova mostu.

Video ukazuje lokace z okolí tzv. Karlových Lázní, známé diskotéky v centru města, kde na pravém břehu v nadjezí najdete charakteristické zábrany v podobě zde umístěných klád.

Na kapry přímo v centru hlavního města

*Video můžete přehrát také na YouTube kanálu FOX CARP FISHING TV POLSKA

Jde o prostor mezi dvěma jezy: Staroměstským a Štítkovským, které od sebe dělí jen pár set metrů. Vzhledem k tomu, že jde o jezy staré středověké konstrukce, bez spodní výpusti, je Vltava v centru i parném létě plná okysličené vody. Jak ukazuje video, právě to rybí aktivitě velmi prospívá.

Tým Fox lovil na pravém břehu podél nábřeží. Chytání je ještě možné z protějšího Střeleckého ostrova. Ten má však pro veřejnost návštěvní hodiny pouze od brzkého rána do večera a bývá zde množství lidí.

Velký pohyb osob je ostatně vidět i na hladině. Prostor mezi jezy slouží k půjčování šlapadel a paddleboardů, kterých je hlavně v létě plná hladina.

Přesto je v těchto místech možné potkat rybáře zcela pravidelně. Možný je také lov z plavidel, která lze po předchozí domluvě s personálem zdymadla proplavit žofínskou plavební komorou (Praha-Mánes), čehož rybáři na plavidlech občas využívají. 

Díky tomu se do tohoto prostoru lze po vodě dostat z vhodných nástupních míst umístěných výše po toku Vltavy. Jedná se o mimopstruhový revír Vltava 5 – 401 017 (H), který celý leží na území Prahy.

Protíná i samotné centrum, klidnější partie pro rybolov ale naleznete například v oblasti Libně a Holešovic.

Čtěte také:

Kam na ryby v okolí Prahy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.