V Prostějově dopadla policie 3 pytláky, cizinci nelegálně ulovili 15 ryb

jezero
Ilustrační foto: redakce

Trestu neuniknou tři cizí občané, kteří si rozhodli přilepšit lovem ryb v moravském městě Prostějov. Jejich činnost totiž neunikla bystrému oku jednoho z občanů, na jehož popud se trojici vydala zkontrolovat hlídka strážníků městské policie.

O případu starém necelých 14 dnů informovalo město Prostějov na svých webových stránkách.

Dne 14. května ve večerních hodinách vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení prověřit situaci týkající se skupinky mužů, kteří prováděli rybolov v městském rybníku. Na místě strážníci oslovili tři cizince ve věku 32, 36 a 39 let. Původně muži tvrdili, že se zde pouze odpočívají po práci a odmítli jakoukoli nelegální činnost. Avšak na základě nalezených důkazů, které se strážníkům podařilo zajistit na místě, všichni tři se nakonec přiznali k neoprávněnému rybolovu.

V blízkosti byla také objevena igelitová taška obsahující 15 ulovených ryb. Muži se svým jednáním dopustili přestupku v souladu se zákonem o rybářství. Na místo byl povolán zástupce hospodáře, který vyčíslil škodu ve výši 1000 Kč a převzal ulovené ryby. Protiprávní jednání cizinců bude vzhledem k výši škody projednáno příslušným správním orgánem.

Co pytlákům hrozí? Nejspíše pokuta, ve výjimečných případech trestní stíhání

Pokud lze brát informace na webu Policie ČR za aktuální, tak pytláctví lze převážně posuzovat jako přestupkové jednání, o čemž hovoří i předchozí zpráva z Prostějova. Pouze ve zvláště závažných případech se lov bez příslušných dokladů může stát trestným činem za nějž hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky:

PŘESTUPKY

Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že

f) provádí lov v rozporu s podmínkami výkonu rybářského práva stanovenými v povolence k lovu, – POKUTA DO 30 000 Kč

h) nemá u sebe nebo na požádání nepředloží doklady (rybářský lístek, povolenku k lovu) – POKUTA DO 1 500 Kč

i) neoprávněně chytá ryby – POKUTA DO 8 000 Kč i zákaz činnosti do 1 roku.

Podle trestního zákoníku:

Pytláctví

   Kdo neoprávněně loví zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné nebo ukryje, na sebe nebo jiného převede nebo přechovává neoprávněně ulovenou zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Zdroj: Policie ČR

Čtěte další případy z černé kroniky:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.