Tichá elektrocentrála pro rybáře: Powerkick Generator 800

elektrocentrála powerkick

V dalším reklamním článku se zaměříme na zdroj energie. Zatímco na dobíjení mobilů ale též notebooků při kratších výpravách se dá obejít s kvalitní (to je důležité) powerbankou, na delší expedice, nebo při větším počtu zařízení, už se může hodit nějaký výkonnější zdroj elektrické energie.

Domácí kutilové to často řeší různými kousky s pomocí autobaterií, což sice mnohým dobře funguje. My ale těžko můžeme na stránkách webu poňoukat čtenáře ke kutilství v oblasti elektřiny, i kdyby šlo jen o napětí pár voltů. Proto se podíváme na profi výrobek z oblasti malých generátorů, tedy elektrocentrál.

Taková věc vám umožní na delších výpravách dobíjet nejen drobnou elektroniku ale i energeticky náročnější vybavení či třeba dobíjet baterii vašeho elektromotoru na člun.

V čem spočívá hlavní výhoda centrály oproti powerbankám či nabíjení z jiných baterií?

Je to nezávislost na počátečním nabití v civilizaci a možnost opětovného dolití paliva, kterým je běžný a všude snadno dostupný benzín. Při jeho dostatečné zásobě či zajištěném přísunu budete mít zajištěný zdroj energie po dlouhou dobu.

Dobíjet můžete také více a výkonnějších zařízení, i když i to má samozřejmě výkonnostní limit.

Nevýhodou elektrocentrál je ovšem hluk, což je hlavní důvod, proč si pořídit model určený pro rybáře, jenž toto eliminuje. Při použití hlučnější centrály si na rybách určitě klidu neužijete, ani přátelé z řad okolních rybářů nezískáte.

Outdoorová elektrocentrála Powerkick 800 se vyznačuje velmi tichým chodem, malými rozměry i hmotností a také nízkou spotřebou benzínu.

Malý a tichý zdroj energie pro vaše rybářské výpravy

Powerkick 800 se vyrábí speciálně pro lidi trávící čas po dlouhou dobu mimo civilizaci a hodí se skvěle například pro kapraře či sumcaře nebo i karavanisty a další kempaře, kteří si svoji výbavu nenosí na zádech. Na to by centrála přece jen už vážila trochu moc.

Powerkick Elektrocentr�la Generator 800 +1l oleje Zdarma!

Powerkick 800 je ideální pro nabíjení baterií, notebooků, iPadů, mobilních telefonů, fotoaparátů a dalších zařízení s bateriemi. Umí také nabíjet 12 V baterie.

Powerkick model 800 disponuje čtyřtaktním benzinovým motorem o objemu 40 ccm s maximálním výkonem 800 W, pro dlouhodobé použití se doporučuje využívat maximálně 700 W.

Jedná se o velmi praktickou jednotku o rozměrech 40 x 21 x 36 cm (DxŠxV) a hmotnosti 8,5 kg, která je koncipována do tvaru příručního zavazadla, čímž se usnadňuje její přenos z auta na potřebné místo. Benzínová nádrž má kapacitu 2,1 litru, což postačuje na 4 hodiny provozu.

Delší dobu provozu můžete samozřejmě zajistit díky dalšímu kanystru s benzínem, jenž do nádrže dolijete.

Používání Powerkicku je snadné, stačí si přečíst přiložený návod před prvním spuštěním (to důrazně doporučujeme), doplnit olej a palivo a starat se následně o průběžnou údržbu.

Samotné nastartování není o mnoho složitější než u obyčejné sekačky. Generátor disponuje také ochranami proti přetížení.

Pozor si doporučujeme dát zejména na polohu stroje, vzhledem k jeho malým rozměrům a použití v různém terénu mějte na paměti, že centrála se nesmí pokládat jinak než vertikálně.

Pokud je v ní olej a benzín, musí vždy stát ve vzpřímené poloze. Pozor dejte například při transportu na vozíku.

Díky technologii řízení otáček motoru podle spotřeby energie je generátor mimořádně tichý, dosahuje 58 dB při vzdálenosti 7 metrů. Tento generátor je certifikován CE a má certifikát Intertek GS.

elektrocentrála powerkick

Jak moc je Powerkick tichý?

Údaj 58 decibelů mnoho neřekne. Dá se srovnat například s běžným hlukovým pozadím v domácnosti či na klidnější ulici nebo s běžnou hlasitostí konverzace dvou lidí.

Z hlediska hluku samozřejmě žádný spalovací motor nikdy není zcela tichý, Tyto hodnoty jsou ale velmi příznivé, zejména ve srovnání s některými hlučnými centrálami.

Při použití Powerkicku v přírodě bude hluk výrazněji rušivý snad jen v období absolutního ticha, tedy za bezvětří v klidné části dne a hlavně v noci. Pouštět ji ve 4 ráno asi nebude nejlepší nápad, pokud nejste na revíru sami.

V běžném dni a například ve větru či za jiného šumového pozadí se ale zvuk této centrály nedonese příliš daleko a můžete nabíjet, aniž byste obtěžovali širší okolí.

Specifikace:

  • Hlasitost – 58 db
  • Výkon – 800 Watt
  • Nádrž – 2,1 l
  • Palivo – Euro 95 (Natural 95)
  • Pohotovostní doba provozu na jednu nádrž – až 4 hodiny
  • Výstupní střídavé napětí 230V – 1x zásuvka
  • Výstupní stejnosměrné napětí 12V/4A – 1x zásuvka
  • Rozměr – 40x21x36 cm
  • Hmotnost – 8,5 kg

Zakoupit centrálu lze v Chytapust.cz nebo v Párysově rybářském ráji

Přečíst znovu popis elektrocentrály

Čtěte také:

3 Comments

  1. Já to řeším jinak mám 2baterky jednu v autě druhou u u obýváku mam napjenej tablet mobil a večer světlo ve kov i na solar takže pokud už poznávám že už amper, klesají tak z 80procent to viuziji tak že nastartuje auto odpojí kabeli přehodim baterku a zajedu třebas pro pečivo a podobně baterku jízdou dobiju m i solární dobíjení ohledně malé ledničky takže žádné další zavazadlo olej benzín při provozu to musí bejt cítit benzín jediné to mít dal od místa a mít buď delší kabel nebo dobíjet že tu baterku budu mít dal od místa kde jsem dost část o od dubna jsem na rybách v podstatě týden doma týden venku až do října jsem spokojen a mám i topení na Pb večer ráno zapnu a jsem v pohodě topení ne na kartuše to se nedoplatim mám i menší vařič to si ohreju jídlo udělám čaj kafe náklady nejnižší uvažuji o gelové baterie já ji El v karavanů velkou pak i v tranzitu jakou druhou stačí cca za 2500 max 3500 a bohaté stačí na vše já mám i dobijecku z 12v napojení do auta pak na baterku kterou si dobiju buď na místě nebo dám to vedle známí rybáři jedou večer domů dobiju mi to doma ale určitě bych žádnou centrálu nechtěl s poz Petr

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.