Rybářský průvodce ulovil 18 kilovou štiku

štika
Ilustrační foto: redakce

Bohužel nikoliv v ČR ale ve štičím ráji, kterým je Irsko. Velkých ryb je zde opravdu hodně a tak si zdejší průvodce a rybářský instruktor Ronan Murray mohl dát za cíl letos chytit zase nějakou pořádnou zubatou. To se mu vskutku podařilo a jeho nedávný úlovek se přehoupl přes 18 kilogramů. Rybu ulovil již začátkem května, kdy je v této zemi lov štik legálně možný.

O úlovku informoval například magazín Angling Times. Jako zkušený rybářský průvodce věnoval Ronan těmto pokusům každé pondělí a úterý. To vše po dobu čtvrt roku na jediné lokalitě, místě, které podle něj mělo potenciál pro jeho vysněný úlovek. O tomto horkém fleku na trofejní štiky již věděl z dřívějška.

Jeho osobní rekord předtím činil úctyhodných 36 liber a 4 unce, což je něco přes 16 kilo. To určitě není strop co se velikosti štik týče. Přesto si byl dobře vědom monumentální výzvy, kterou si před sebe postavil.. Chytit plánovitě rekordní rybu není ani v Irsku snadné. 

Foto štiky publikoval například profil Daiwa UK:

Nachytal spoustu velkých štik, na rekord ale čekal

Při svých pokusech ulovil několik ryb v rozmezí 8 – 12 kg, z čehož by u nás každý rybář skákal radostí až do stropu. V Irsku to ale není zas tak vzácné, takže v úsilí nepolevil a šel si za svou vysněnou obří štikou.

Štěstí přeje odvážným a na jeho třinácté výpravě se v ranních hodinách karta obrátila. Když nahazoval do hlubin nastraženou plotici, setkal se s prudkým škubnutím za vlasec, které znamenalo záběr silné ryby.

Zdolávání bylo dramatické. V zoufalství se snažil rybu několikrát podebrat po ocasu, což se samozřejmě příliš nedařilo. Naštěstí se rybu povedlo unavit a skončila v podběráku tak akorát zavčasu. Háčky se totiž už začaly rovnat.

Po dokumentaci putovala ryba zpět do rodného jezera

„Chvílemi jsem si myslel, že jsem překonal bájnou hranici 40 liber, ale při váze 39 liber a 13 uncí (dle přepočtu na Google by mělo jít o něco přes 18 kg, pozn. red.)  to byl můj životní úlovek, který se mi navždy vryje do paměti,“ dodává Ronan Murray pro Angling Times.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.