Rybářská stráž kontrolovala Prýgl a Svratku, cyklopytlák zatím uniká

rybářská stráž na brněnské přehradě
Foto: archiv redakce

Rybářská stráž Moravského rybářského svazu provádí kontroly na revírech Svratka 4 a 5.

Moravský rybářský svaz informuje, že díky spolupráci běžných rybářů s členy rybářské stráže se letos podařilo dopadnout deset občanů lovících bez příslušných povolení. Někteří si dokonce již odnášeli úlovek.

Bohužel musela rybářská stráž řešit také přestupky běžných rybářů. Prohřešky na brněnské přehradě ale příliš nevybočují z celorepublikového normálu.

Nejčastěji jde o lov mimo povolenou dobu dle zákona o rybářství, lov na tři a více prutů či o nezapsaný úlovek.

rybářská stráž na brněnské přehradě
RS kontroluje i Svratku pod přehradou. foto: archiv redakce
rybářská stráž na brněnské přehradě
Svratka 4 pod hrází tvoří pěkná přírodní zákoutí. Foto: archiv redakce

Muž s rybami v cyklistických brašnách nesmí projet

Zvěsti ze sociálních sítí mluví o tom, že se na těchto revírech vyskytuje pytlák či masař křížený s cyklistou. 

Svědkové prohlašují, že muž upytlačené kapry lstivě schovává do cyklistických brašen a nepozorovaně mizí od vody jakoby nic.

Rybářské stráži se jej však dosud nepodařilo zadržet. Není ani jisté, zda vůbec dotyčný existuje či jde pouze o tzv. rybářskou latinu. 

Pokud jde o reálné svědectví, tak lze předpokládat, že k úniku nejspíš využívá možnost rychle ujet po přilehlých cyklostezkách nebo silnicích.

Zde se snadno vmísí do početného davu ostatních cyklistů a dalších lidí trávicích volný čas v atraktivním prostředí na severozápadním okraji moravské metropole.

Rybářská stráž MRS ale samozřejmě s kontrolami zdaleka nekončí. Zaměří se například také na pořádek v okolí lovných míst. Také to tvoří jeden z palčivých problémů na brněnských vodách.

Brněnská přehrada alias Prýgl je klenotem brněnských rybářů

Revíry Svratka 4 a 5 zahrnují brněnskou přehradu a řeku těsně pod ní. Zatímco čtyřková Svratka je střední mimopstruhová řeka s krásnými zákoutími (a rušnou cyklostezkou na pravém břehu), která potěší milovníky všech rybářských stylů včetně přívlače či muškaření, přehrada je úplně jiné kafe.

Brněnská přehrada se lidově nazývá Prýgl a jde o poměrně rozlehlou vodní plochu. Známé pražské přehrady Hostivař či snad Džbán jí nesahají ani po kotníky.

přehrada Brno
Brněnská přehrada se nachází v malebném prostředí lesů. Foto: archiv redakce

Prýgl tvoří vodní plochu o výměře téměř 260 hektarů, kterou brázdí flotila výletních lodí. Na délku měří kolem 10 kilometrů.

Část u hráze je poměrně rušná s davy lidí a bohatými možnostmi občerstvení. Horní část revíru je výrazně klidnější. Nabízí překrásné přírodní scenérie v zalesněných údolích směrem k Veverské Bítýšce a hradu Veveří.

Čtěte další články z Černé kroniky

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.