V Nezamyslicích někdo vypustil rybník, ryby za 150 tisíc jsou fuč

krádež ryb v nezamyslicích
Ilustrační foto: redakce

Začátkem týdne se v obci Nezamyslice, ležící na Západě Čech, stala velká loupež. Někdo tam vypustil obecní rybník a ukradl všechny ryby.

Klasický případ velkopytláctví se v republice stává tak dvakrát či třikrát do roka. Smůla tentokrát padla právě na obec Nezamyslice, jejíž obecní rybník je nyní prázdný.

Zloději provedli rychlou noční akci a místním rybářům zůstaly jen oči pro pláč. Celková škoda jde do nižších statisíců korun.

Během noci z pondělí na úterý se nejspíše organizovaná skupina zlodějů dostavila ke zdejšímu Podkostelnímu rybníku.

Zmizeli metroví amuři i trofejní kapři

Pachatelé přesně věděli kam sáhnout. Na hrázi rybníka vyhledali stavidlo, z něj odstranili několik mohutných fošen, čímž dali vodě volný průtok z rybníka ven.

Práci jim usnadnilo to, že rybník byl již částečně upuštěn. Zbytek vody tak zmizel z nádrže velmi rychle.

Jakmile voda klesla úplně, dali se pytláci do díla. Z vody začali mizet kapři, amuři a také candáti. Dohromady šlo o desítky kusů ryb, které si neznámí lapkové z Nezamyslic odvezli neznámo kam.

Ukradli ryby na něčí objednávku?

Starosta obce Ladislav Vinický pro média dodává: Rybník jsme využívali k rekreačnímu rybaření. Většina ryb byly slušné kusy. Měli jsme kapry kolem osmdesáti centimetrů a amury kolem metru.

Celkem šlo o možná až pět nebo šest metráků ryb.

Domníváme se, že si krádež ryb někdo objednal a zloději přijeli nákladním autem nebo více vozy, aby vše pobrali.

Obec vyčíslila škodu na 150 tisíc korun českých. Celý případ nyní vyšetřují kriminalisté Policie ČR pro podezření ze spáchání krádeže.

Poslední podobná krádež, o níž jsme na našem webu informovali, se stala koncem minulého roku v Petrovicích u Karviné.

Zde se zloději zaměřili na areál organizace ČRS a taktéž docela přesně věděli kam jdou a pro co. Dokázali dokonce překonat i vstup do areálu.

Je škoda, že v současné době kamer a fotopastí jsou podobné lokality často bez jakékoliv ochrany, která by Policii rychle navedla na stopu pachatele.

Čtěte další články z Černé kroniky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.