V Nezamyslicích někdo vypustil rybník, ryby za 150 tisíc jsou fuč

krádež ryb v nezamyslicích
Ilustrační foto: redakce

Začátkem týdne se v obci Nezamyslice, ležící na Západě Čech, stala velká loupež. Někdo tam vypustil obecní rybník a ukradl všechny ryby.

Klasický případ velkopytláctví se v republice stává tak dvakrát či třikrát do roka. Smůla tentokrát padla právě na obec Nezamyslice, jejíž obecní rybník je nyní prázdný.

Zloději provedli rychlou noční akci a místním rybářům zůstaly jen oči pro pláč. Celková škoda jde do nižších statisíců korun.

Během noci z pondělí na úterý se nejspíše organizovaná skupina zlodějů dostavila ke zdejšímu Podkostelnímu rybníku.

Zmizeli metroví amuři i trofejní kapři

Pachatelé přesně věděli kam sáhnout. Na hrázi rybníka vyhledali stavidlo, z něj odstranili několik mohutných fošen, čímž dali vodě volný průtok z rybníka ven.

Práci jim usnadnilo to, že rybník byl již částečně upuštěn. Zbytek vody tak zmizel z nádrže velmi rychle.

Jakmile voda klesla úplně, dali se pytláci do díla. Z vody začali mizet kapři, amuři a také candáti. Dohromady šlo o desítky kusů ryb, které si neznámí lapkové z Nezamyslic odvezli neznámo kam.

Ukradli ryby na něčí objednávku?

Starosta obce Ladislav Vinický pro média dodává: Rybník jsme využívali k rekreačnímu rybaření. Většina ryb byly slušné kusy. Měli jsme kapry kolem osmdesáti centimetrů a amury kolem metru.

Celkem šlo o možná až pět nebo šest metráků ryb.

Domníváme se, že si krádež ryb někdo objednal a zloději přijeli nákladním autem nebo více vozy, aby vše pobrali.

TIP! Chcete se pochlubit úlovkem nebo zážitkem z ryb? Vkládat příspěvky do rubriky "Vaše úlovky" můžete zde: Vložit úlovek!

Obec vyčíslila škodu na 150 tisíc korun českých. Celý případ nyní vyšetřují kriminalisté Policie ČR pro podezření ze spáchání krádeže.

Poslední podobná krádež, o níž jsme na našem webu informovali, se stala koncem minulého roku v Petrovicích u Karviné.

Zde se zloději zaměřili na areál organizace ČRS a taktéž docela přesně věděli kam jdou a pro co. Dokázali dokonce překonat i vstup do areálu.

Je škoda, že v současné době kamer a fotopastí jsou podobné lokality často bez jakékoliv ochrany, která by Policii rychle navedla na stopu pachatele.

Čtěte další články z Černé kroniky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.