Z areálu ČRS Karviná zloději ukradli metráky ryb k vánočnímu prodeji

ještě hezčí tloušť z Jizery

Krade se úplně všechno, dokonce i ryby. Zloději odvezli několik metráků ryb z areálu v Petrovicích u Karviné, který patří ČRS MO Karviná. Spolková pokladna tak přijde o důležitý předvánoční výnos z prodeje kaprů a dalších tržních ryb.

*Ilustrační foto

MO přišla zejména o vánoční kapry, ale také o amury, dravou rybu a jednoho sumce. Celkovou cenu policie odhaduje na 30 tisíc korun. Šance na vypátrání dotyčných zlodějů ryb asi nebude velká, neboť udat konzumní rybu před Vánoci není žádný problém. Podobná příhoda se zdejším rybářům navíc nestala poprvé, krádež ryb zde proběhla již před několika lety. 

Odvézt ryby přitom není žádná hračka a určitě nejde o dílo amatérů nebo jednotlivce. Areál je ve standardní míře několikanásobně zabezpečený zámky a plotem, které musel pachatel násilím překonat. O tom, že na celou akci musel mít připravené vhodné nákladní vozidlo a sehraný tým kompliců není pochyb. Přesto se jim krádež bravurně povedla a zmizeli beze stopy i s cenným nákladem. Rybářům zbyly pouze oči pro pláč.

Možná nejde o loupež století ale rybáře zabolí každá koruna, která by jinak posloužila k další práci MO. Zloděj si tak lehce přišel k rybám, jejichž chovu rybáři věnovali mnoho času a úsilí ve svém volném čase, Kéž by jim alespoň tak kůstka v krku zaskočila.

Jak se posuzuje krádež ryb – v letošním roce byl aktualizován ceník za škody vzniklé na rybách i lesní zvěři

Pro ocenění škody v podobných případech slouží nový ceník ryb, který byl aktualizován během roku 2021. Díky němu může například policejní vyšetřovatel určit, zda škoda již překročila hranici pro trestný čin. Budou se podle něj posuzovat i přestupky proti rybářskému řádu a náhrady škod například za kormorány. Více o tomto si můžete přečíst zde:

https://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2021_ucinnejsi-zbran-na-pytlaky-ministerstvo.html

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.