Rybáře překvapil zákaz rybolovu na zahájení, je to ale vtip

Sadská zákaz rybolovu
Foto: redakce

Všichni se těší na pátek a následující víkend, jelikož šestnáctého samozřejmě nastane zahájení lovu dravců. Mnozí si berou volno a dá se skoro všude očekávat hlava na hlavě. Hlavně na oblíbených revírech. Co když ale zrovna na zahájení začne svaz revír hájit nebo na něj někdo jiný vyhlásí zákaz vstupu?

Taková informace se totiž šíří po sociálních sítích. Podle příspěvku, který koluje ve skupinách na sociálních sítích, se totiž od 16. do 19. června zakazuje vstup a tím pádem i rybolov na oblíbené přehradě Slezská Harta.

Harta je přitom největší a z hlediska lovu dravců nejoblíbenější vodou na severu Moravy, kde je podobných revírů, navíc s lovem z plavidel, poskrovnu.

Co se šíří na internetu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Z důvodu filmového natáčení bude ve dnech 16.6 2023 až 19.6. 2023 vodní nádrž Slezská Harta pro veřejnost zcela uzavřena.

Informace na webu územního svazu ČRS ani nikde jinde však tuto informaci nepotvrzují. Uzavření obrovské plochy vodní nádrže také vzbuzuje podezření. Filmařům většinu samozřejmě stačí daleko menší prostor.

Nahlédneme-li pak do diskuzí a zjistíme, že se má na Hartě natáčet pokračování Princezny ze Mlejna s podtitulem “Cesta do pekla a zpět”, je jasné, že jde o falešnou zprávu.

Znalci českého filmu navíc potvrdí, že původní režisér této pohádky ani dříve nebyl ochotný vytáhnout paty z rodných Hoštic na jihu Čech, natož aby se nyní v důchodu trmácel někam k Bruntálu.

Zprávu možná šíří rybář, který chce být na zahájení na celé přehradě sám

Mít Hartu sám pro sebe je sen. Nejspíš proto neznámý autor začal šířit tuto dezinformaci s cílem jediným – odradit ostatní rybáře od cesty na tento oblíbený revír. Bohužel pro něj, na tohle mu nikdo neskočí. 

Dobrý fór ale přece jen zaslouží uznání, protože pár borců tomu alespoň na chvíli uvěřilo. Slezská Harta je navíc vodárenskou nádrží z čehož plynou přísná pravidla stran pobytu u vody a tak určitá omezení pro rybáře občas teoreticky vznikat mohou.

Naštěstí se zde na rozdíl od jiných přehrad rybařit může, což rybáři z tohoto regionu opravdu ocení. Hned vedle se totiž nachází další vodárenská nádrž – Kružberk, kam veřejnost ani rybáři přístup nemají (anatáčel se zde kdysi známý seriál Velké Sedlo).

Na revíry podobného charakteru jako Slezská Harta je zdejší kraj poměrně skoupý. To se týká jak relativně dobré obsádky dravců tak i možnosti lovu z lodě. Slezská Harta se navíc nachází ve velmi  pěkném přírodním prostředí.

Rybářům mířícím na Hartu tak můžeme hodně štěstí a pěkné úlovky během pátku i celého víkendu po zahájení.

Kde hledat aktuální informace o hájení?

Co se týče aktuálních informací o hájení na revírech, musíte postupovat poměrně obezřetně. Weby jako náš či různé aplikace jsou vždy médiem neoficiálním (ČRS ale již chystá vlastní oficiální aplikaci RIS) proto není na informace o revírech z podobných zdrojů úplný spoleh.

Aktuální informace by měl vždy mít na webu uživatel revíru, což je v případě ČRS ve většině případů územní svaz a někde MO. Tam byste měli informace o podobných hájeních vždy najít. Do budoucna se dá předpokládat, že nás o nich bude svazová aplikace informovat přímo upozorněním například do mailu nebo mobilu.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.