Rybář na Štítu chytil kapra o váze 32,35 kg

kapr
Ilustrační foto: redakce

Jezero Štít patří k nejlepším soukromým vodám v Česku. Tento víkend zde úspěšný rybář chytil rybu přes třicet kilogramů váhy.

Šťastným lovcem je středočeský rybář Marek Hovorka, kterému rekordní kapr zabral minulou sobotu. Rybu vážili za přítomnosti správce revíru a jde o potvrzený rekord jezera Štít o celkové váze 32,35 kilogramu. Za svůj úlovek obdržel vouchery na další lov na tomto revíru.

Štít je jeden z nejlepších soukromáků v Česku

Majitelem revíru jezero Štít je forma Chlumecké rybářství, která největší rybářskou společností v tomto regionu. Jejich chovné rybníky najdete v hradeckém, středočeském i libereckém kraji. Patří také mezi největší dodavatele násady pro přiléhající územní svazy ČRS. 

Do jejich majetku patří také Žehuňský rybník, který je po Máchově jezeře druhým největším rybníkem v severní polovině Čech a celkově devátým největším rybníkem v České republice.

Soukromý revír jezero Štít není rybník nýbrž pískovna, která se nachází v písčité oblasti středočeského Polabí. Jde o obrovskou vodní plochu, která je opečovávána jako sportovní revír již více než dvacet let. Vzhledem k velikosti úlovků se řadí mezi nejlepší české revíry, kde máte šanci ulovit rybu nad třicet kilogramů.

Kromě zázemí a šanci na úlovky lze pozitivně hodnotit i prostředí v jakém se revír nachází. Na Štítu si dobře zachytáte a zároveň strávíte čas v krásné a klidné přírodě uprostřed borovicových lesů. Málokterý revír má tak pěkné okolí jako právě Štít. Také z toho důvodu je o povolenky na Štítu velký zájem a místa jsou často obsazená dlouho dopředu.

Loňský rekordman také vážil přes třicet kilo

Ryba nad třicet kilogramů se na Štítu ulovila také loni. Po covidové karanténě a zákazu cestování to na Štítu vypadalo, že jaro bude slabší. Chytilo se zkraje sezony jen pár ryb. O to větší překvapení způsobil trofejní šupináč. Přeměření v přítomnosti správce revíru ukázalo hmotnost 31,7 kg. Letošní úlovek ale posunul rekord na novou hranici. A dá se očekávat, že v budoucnu se chytí ještě větší ryba.

Film o lovu kaprů na Štítu natočil ve spolupráci s Chlumeckým rybářstvím Lukáš Krása z LK Baits:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.