Rybář na brněnské přehradě zachránil z vody srnu

Rybář na pryglu zachránil srnu
Ilustrační foto: redakce

Dramatický příběh se odehrál na okraji Brna. Rybář tam z vody vytáhl topící se srnu. naštěstí vše dobře dopadlo.

Na krajském operačním středisku jihomoravských hasičů se v úterý dopoledne rozdrnčel telefon tísňové linky.

Na druhém konci zazněla poněkud nečekaná zpráva o uhynulé srně na hladině brněnské přehradní nádrže.

Jelikož do gesce HZS spadají i takové výjezdy, na místo, které označil oznamovatel vyrazila jednotka vybavená člunem a příslušným vybavením pro práci na vodní hladině.

Po příjezdu ale jednotka zjistila, že srna není uhynulá nýbrž živá. Z vody ji ještě před příjezdem hasičů vytáhl jeden z rybářů, kteří v té době na přehradě lovili.

Zvíře ale bylo velmi vyčerpané a potřebovalo pomoc lidí.

Jednotka proto unavení zvíře naložila do člunu, s jehož pomocí jej převezla na opačný břeh vodní nádrže. Odsud zvíře putovalo do záchranné stanice pro zvířata v Rajhradu u Brna.

Zdroj: FB HZS JMK

U vody se spíše setkáme s divokými prasaty

Jakým způsobem se zvíře do vody dostalo již zpráva nemluví. K blízkým setkáním se zvěří ale na rybách může docházet relativně často.

V blízkosti polí a luk se v poslední době objevují hlavně divočáci, kteří jsou aktivní zejména v noci a přes den odpočívají.

Nezřídka může rybář také narazit na stádo kanců, kteří se snaží překonat řeku. Divoké prase je zdatný plavec a překonává řeky či menší nádrže relativně snadno, nevadí mu ani strmé břehy.

Příhody, kdy se rybářům kolem bivaku prohnalo stádo nejsou až tak vzácné. Zatím však nebylo hlášené žádné zranění, které může kanec člověku snadno způsobit.

Při chytání v polních a lesních krajinách se však v noci vyplatí mít bivak osvětlený nějakým druhem světla. Myslivci totiž prasata poměrně intenzivně lovi a je lépe být viděn už z dálky.

Raněné zvíře totiž často hledá vodní toky a myslivci jej musí v okolí vody dohledávat. Případná střelba směrem k vašemu bivaku je pak to, co určitě nechcete.

Čtěte také: Rybářská stráž kontrolovala Prýgl a Svratku, cyklopytlák zatím uniká

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.