Na Slapech se uskuteční mistrovství světa v přívlači z lodě

SLAPSKÁ PŘEHRADA
Ilustrační foto: redakce

Podzim na Slapech bude hodně našlapaný. Oblíbený revír se totiž stane dějištěm hned několika velkých závodů za sebou.

Český rybářský svaz nedávno oznámil, že na Slapy se přesune 13. Mistrovství světa v přívlači z lodí.

Vrcholný závod lodních vláčkařů se měl odehrát na polských jezerech. Polská strana se ale pořadatelství vzdala a situaci zachránil ČRS, který nabídl možnost konání akce právě na Slapech.

Zde se také mistrovství uskuteční  v termínu 3.-9. 10. 2022.

Dva velké lodní závody za sebou

Na Slapech se budou konat dva velké závody za sebou. O týden dříve se totiž již koná již dlouhodobě plánovaný King of the Lake, který aspiruje na největší lodní závod v Česku.

Slapská přehrada, i přes enormní tlak rybářů, patří mezi nejlepší dravcové vody u nás. 

Má například poměrně rozsáhlou populaci candátů, jejichž každoroční výlov (zapsané ryby v povolenkách) dokazuje, že jde o kvalitní revír a rozhodně nejlepší dravcovou vodu v rámci pražského územního svazu.

Je ideálním revírem pro lov z plavidla. Díky strmým břehům a skalám je většina pobřeží těžce přístupná a na lépe dostupných místech se často nachází chaty či početná kotviště, kam je opět přístup ztížený díky nevoli jejich uživatelů, takže stejně nezbývá než použít loď, pokud si chcete dobře zavláčet.

 Závodní areál pro konání mistrovství bude začínat na Zrůbku a končit 200 metrů od hráze. Chytá se všude v tomto úseku včetně všech zátok.

Registrační poplatek za tým činí 1500 Euro a přihlášky jsou otevřené pouze do 20. srpna.

V minulých ročnících Češi triumfovali

České ambice v mistrovství nejspíš nebudou malé, tím spíše, že se bude chytat na domácí vodě. V předchozích letech čeští reprezentanti v této disciplíně doslova excelovali a brali první místa. Mistry světa se stali například na 11. mistrovství v Anglii či na posledním klání v Jižní Africe. (Ve složení týmu: David a Tomáš Koudelkovi, Jakub Kolář, Jan Hubka).

Krátké video z 11. ročníku:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.