Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko vyhlásil výběrové řízení na členy profesionální rybářské stráže.
Uchazeč musí mít již předchozí praxi jako člen dobrovolné stráže působící na revírech tohoto územního svazu. Spolupráce ČRS a profesionálních porybných bude i v tomto případě probíhat formou OSVČ, která bude za svoji činnost pobírat sjednanou odměnu.
Z dokumentu zveřejněného na webu ČRS vyplývá, že profesionální RS hledají pro následující oblasti:
- Hranice na Moravě
- Přerov
- Tovačov
Termín podání přihlášek je do 32. března 2023. Kompletní požadavky a kontakt pro přihlášení naleznete ve zprávě na webových stránkách ÚS pro Severní Moravu a Slezsko.
Profesionální porybné hledali také v Severních Čechách, nikdo vhodný se nenašel a výběrové řízení stále běží
Trnitou cestou hledání zájemců o profesionální službu jako rybářská stráž prochází Severočeský územní svaz. Ten se již již polovině minulého roku usnesl, že vypíše výběrové řízení na profi porybné.
Noví členové RS mají působit hlavně na vodní nádrži Nechranice a přiléhajících revírech na Ohři.
Optimistický odhad severočeských rybářů počítal s tím, že nová profesionální RS se na přehradě Nechranice objeví již na podzim 2022. To se ale nestalo a profesionální RS z výběrového řízení nevzešla.
Prodlouženo bylo až do konce ledna a zájemci tak mají stále zhruba 10 dní na přihlášení. V tomto případě jsou podmínky specifikované poněkud konkrétněji. Zájemce zde musí prokázat také vlastnictví průkazu VMP (vůdce malého plavidla).
Regulace lovu z lodě a kontrola plavidel s rybáři je na Nechranicích v poslední době velmi ožehavým tématem. Celkově zde platí nová a mezi rybáři kontroverzní úprava lovu dravců. Docházky na Nechranicích navíc v poslední době trhaly rekordy a s tím souvisí i zvýšený počet přestupků.
Velký zájem panuje také o pstruhové revíry na Ohři, které do kompetence profi RS mají spadat také.
Zájemce v Severních Čechách poněkud odrazuje výše odměny, tamější svaz z finančních důvodů spoléhá na srdcaře
Kamenem úrazu je podle mnohých odměna. V případě severočeského výběrového řízení je odměna pro OSVČ stanovená maximálně na 350 tisíc korun, z nichž bude muset OSVČ odvést ročně státu ještě několik desítek tisíc na odvodech a daních státu.
Práce profi porybného tak může být zajímavá spíše pro osoby, které mají například sezonní práci v zimě a od jara do podzimu se mohou intenzivně věnovat kontrolám revírů.
Vzhledem k dalším požadavkům jde ale celkově o velmi úzké síto na případné zájemce a není divu, že hledání se protahuje. Zájemce navíc musí počítat s tím, že řešení problémových rybářů nepatří k nejsnadnějším povoláním a vyžaduje určitou odolnost a schopnost působit autoritativně.
Kompletní požadavky pro RS na severočeských vodách si můžete projít zde.
Čtěte také:
Buďte první kdo přidá komentář