Málem skončil jako potrava pro žraloky: rybář v Austrálii vypadl z lodi, vysápal se ale zpět

motorový člun
Ilustrační foto: redakce

Tenhle borec z toho vyváznul jakoby nic. Přišel jen o čepici. Vypadl přitom z člunu na rozbouřeném moři poblíž útesů. Zní to neuvěřitelně, ale je to pravda. Celou záležitost škodolibě natočili na video, které se nyní virálně šíří po světě.

Z lodě narazivší na s velké vlnobití sice vypadl do enormně rozbouřených vod, díky štěstí a dobré fyzické kondici se ale do lodě dostal zpátky.

Hrůzný zážitek přestál bez jakéhokoliv úrazu.

V záběru je malá rybářská loď, která najíždí na velkou vlnu. Rybáře to vymrští z paluby ven a jelikož mu chyběl kill switch popruh pro vypnutí motoru, začne loď kroužit kolem dokola.

Video:

Místo aby ale rybáře přejela nebo mu definitivně ujela pryč, povede se mu lodi zachytit a elegantně naskočit zpátky na palubu. Velké štěstí, adrenalin a dobrá kondice se tu sešly v dobrý moment a rybář se zachránil.

Aktuálně má video na Instagramu přes 180 tisíc zhlédnutí. Místní rybáři upozorňují, že lov v tomto prostředí, kde se setkávají vlny z různých stran, dokáže být velmi nebezpečný.

Někteří komentátoři navíc kritizují, že rybář neměl popruh, který by po vypadnutí zajistil vypnutí motoru. Naštěstí měl ale alespoň záchrannou vestu, která mu pomohla se ve vlnách udržet na hladině rozbouřeného moře.

Sám aktér incidentu pak zmínil, že jedinou škodou je ztráta čepice. Naopak sluneční brýle mu zůstaly. Hned po incidentu zamířil zpátky na břeh.

Na ryby ale vyrazil již jen pár dní po události. Přesto varuje ostatní rybáře, aby za podobných podmínek na vodu nevyráželi.

Video se odehrává na tichomořském pobřeží Austrálie a došlo k němu defakto hned po vyplutí lodi z chráněného přístavu.

V tomto místě při nepříznivém počasí dovedou být vlny velmi zrádné, což si rybář na videu vyzkoušel na vlastní kůži.

Byl v tu chvíli jediným, kdo z přístavu vyjel a považuje to v takovém počasí za chybu, z níž se poučí. Na ryby má ale v lánu jezdit dál.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.