Na Balatonu začíná IBCC 2023: na první nához čeká tisícovka rybářů

ibcc 2023

Rok se s rokem sešel a na maďarském Balatonu startuje IBCC 2023, což je megazávod v lovu kaprů, který s napětím sleduje celá Evropa. 

Letošníh ročníku se účastní 255 týmů ve složení 3 plus 1. Na Balatonu tak je zhruba tisícovka soutěžních rybářů a mezi nimi také spousta reprezentantů českých značek, kteří nás budou zásobovat prostřednictvím sociálních sítí svými fotografiemi, příběhy a videi.

Perlička z minulého týdne: je to jen pár dní, co byl zvýšen rekord kapra na tomto nejslavnějším maďarském jezeře. Krisztián Kovács chytil rybu přesahující hranici 34 kilogramů. Určitě to ale nebyla největší ryba, jaká v Balatonu plave a při týdenním závodě samozřejmě vždy existuje šance, že někdo chytí rybu alespoň o trochu větší.

Samotný závod začíná dnes ve 12 hodin, místa jsou rozlosována a týmy se již horečně připravují k umístění montáží na přidělené fleky. Někomu los přihrál lepší místa, někomu horší. Umístit se dobře alespoň v rámci sektorů má šanci téměř každý.

Jak dlouho závody na Balatonu trvají?

Akce podobného druhu lze nazvat opravdovými kaprovými maratony, při nichž týmy okupují břehy jezera dlouhou dobu. Závodníci se sešli již včera odpoledne, kdy proběhly všechny oficiality od focení, zahájení až po slavnostní parádu s vlajkami zemí, kde mimochodem dost dominuje naše česká trikolora s modrým klínem

S napětím ale všichni očekávali tah míst, na nichž všichni stráví následující skoro týden. Závod dle harmonogramu startuje dnes, 22. dubna 2023 a chytá se až do 28. dubna do osmi ráno. Tentýž den následuje ve 14 hodin slavnostní vyhlášení a závěrečný ceremoniál.

České videoreporty z IBCC 2023 před začátkem prvního závodního dne:

*Technická poznámka. Mnohé mobilní prohlížeče poslední dobou v rámci ochrany vašeho soukromí blokují už i videa a fotky externě vložené do textu. Pokud vidíte jen prázdné čtverečky ale cítíte se dostatečně svéprávní se sami rozhodnout, na co se chcete dívat, tak pomůže většinou znovunačtení stránky například potažením prstu dolů na začátku článku. Tímto samozřejmě nikoho nenavádíme, aby se na to díval:))

Video z losování míst umístil na YouTube team Rebel Baits:

Zdroj: YT Rebel Baits

Další krátké videjko naleznete na kanálu firmy Nikl, která si na své videoprezentaci dává opravdu záležet. Určitě se od nich dočkáme dalších zajímavých reportů z průběhu celé akce:

Zdroj: YT Nikl Carp Specialist

A pokud chcete vidět kompletní včerejší zahájení a losovačku, tak je vám k dispozici přímo zahraniční záznam od pořadatele. Video na FB má vcelku přes dvě a třičtvrtě hodiny. Není ovšem v češtině:

Průběh celého závodu také přináší televize TV Fishing and Hunting.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.