Rekord Balatonu: 34 kg kapr přišel těsně před závody IBCC

record ibcc

Rybářské štěstí mnohdy dovede být nadmíru ironické a poťouchlé. Zatímco celý kaprařský svět čekal na nadcházející závody IBCC a rekordní úlovky z nich, pořádný kapr zabral ještě před zahájením celé akce.

A není to kapr ledajaký, nýbrž přímo rekord celého balatonského jezera.

Šupináč váží 34,05 kilogramu a šťastným lovcem se stal Krisztián Kovács.

Situace s rekordy na Balatonu je poměrně napínavá. Ryb přes třicet kilogramů se zde za poslední roky chytilo několik.

Nejen při zmíněném kaprovém megazávodě IBCC, který se koná na jaře a je v podstatě hned vrcholem sezony, ale i na celém jezeře obecně se rekordy posouvají velmi pozvolna, což ovšem přidává na napínavosti.

Ze zajímavých úlovků můžeme zmínit například kapra lysce o váze 32.22 kg, kterého v listopadu 2020 chytili poblíž Balatonszepezdu. Tento rekord byl všem již překonán. Další podobnou rybou z roku 2022. Tým VMFISHING přímo při závodech zdolal šupináče o hmotnosti 32.375 kg.

Pravděpodobně největší kaprařské závody na světě začnou o víkendu

record ibcc
Krisztián Kovács. ulovil nový rekord Balatonu, Foto: International Balaton Carp Cup

Letošní IBCC doslova klepe na dveře a většina týmů aktuálně cestuje na místo, chystá se vyrazit nebo již na Balatonu jsou. Jde o monstrozní akci, která každý rok přitahuje pozornost všech kaprařů na kontinentnu a o množství zajímavých úlovků zde opravdu není nouze.

IBCC se může každoročně pyšnit výraznou českou stopou a to jak po stránce účasti či sponzoringu závodu, což je samozřejmě často dosti propojené.

Mnohé kaprařské značky z ČR nezřídka vysílají na IBCC dokonce i několik týmů najednou.

Celkový počet týmů na letošní ročník činí 255 a každý z nich sestává ze 3 členů plus jednoho runnera. Nejpočetnější zastoupení má Maďarsko, Slovensko a zejména ČR. Množství týmů dorazí také z německy mluvících zemí, 

Poměrně exoticky může působit účast například Kazachstánu. Své zastoupení bude mít také Francie, Belgie, Španělsko, Velká Británie a poměrně hojně i některé balkánské státy jako Rumunsko. Dorazí též Bulhaři, Srbové nebo Lotyši.

IBCC má letos zahájení o tomto víkendu a chytat se bude až do 28. dubna. Z klání bude určitě spousta zpráv a přenosů.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.