IBCC 2022: výsledky a shrnutí celého závodu

ibcc 2022 výsledky
Foto: Redakce

Dnešní den byl sedmým v pořadí. Úderem osmé skončilo týdenní úsilí více než dvou stovek týmů z celé Evropy. Výsledky IBCC 2022 jsou již definitivní.

Celkem se chytilo více než 30 tun kaprů s průměrnou váhou 8,8 kilogramu. Závodům dominovali šupináči, kteří tvoří naprostou většinu z 3415 ulovených kaprů.

Na rybu si sáhlo 231 týmů z celkových 240. Některé z nich zdolaly až sedm desítek ryb nebo kusy přes třicet kilogramů. Rozdíly mezi výsledky týmů a výkonností sektorů jsou samozřejmě značné. V rámci jednotlivých soutěžních kategoriích ale šlo často o lítý boj, kde se pořadí měnilo během okamžiků a výsledky byly těsné.

To neplatí pro celkového vítěze. Pobaltský tým KerioBaits utekl soupeřům o notný kus s náskokem cca 240 kilogramů. Na dalších pozicích byly výsledky více vyrovnané. Níže přinášíme výtah nejlepších pozic v jednotlivých kategoriích závodu.

Kompletní výsledková listina je k prohlédnutí zde

IBCC 2022 výsledky TOP 3 celkového pořadí

  1. KerioBaits

Tým KerioBaits má na kontě přes 845 kilogramů. Průměrná váha činí 9,72 kg a největší ryba z jejich úlovku váží 18.65 kg. Celkem ulovili 87 kaprů.

  1. Trakker Team

Tým s českou účastí bojoval o přední pozice téměř celých 7 dní. Ze začátku pretendovali na prvenství, v polovině závodu lavírovali na hranici medailových pozic až se nakonec dokázali ke konci vyšvihnout na druhou příčku. Na jejich bedrech je 606 kilogramů s průměrem 9,05 kg. Chytili o dvacet ryb méně než vítěz – celkem 67 kusů kaprů, díky nižší průměrné váze ale na první místo nedosáhli. Jejich největší ryba váží 18,08 kg.

  1. CARP RIDERS

Další české želízko v ohni (a že jich bylo minimálně 110) bere bronz. Celkový součet činí 590 kilogramů. Průměr 9,08 kg a 65 ryb. Největší kapr měří 19,15 kg.

Vzhledem k tomu, že některé pegy jsou produktivnější se udělují ceny pro nejlepší i například v kategoriích dle jednotlivých sektorů a také ceny za součet 5 největších ryb.

IBCC 2022 výsledky v kategorii největších ryb, TOP 5 součet největších úlovků týmu a vítězové sektorů

Čtenáře a diváky nejčastěji zajímají největší ryby závodu. V této kategorii jsou nejlepší následující týmy:

Největší ryby závodu v kategorii šupináč a lysec

  • VMFISHING – 32,37 kg, šupináč
  • MIKBAIT + AVID CARP, lysec 25,7 kg

Součet 5 největších ryb týmu

  1. VMFISHING – 108,67 kg
  2. Carp Team Gesa Tirol – 101,87 kg
  3. SIRIUS MIVARDI – 92,8 kg

Pro větší férovost a napínavější soutěženi se vyhlašují přední místa také v rámci jednotlivých sektorů:

Kompletní výsledková listina včetně všech statistik z oficiálního zdroje.

Shrnutí letošního ročníku

Těžko lze shrnout zážitky mnoha stovek kaprařů na několik vět. Letošní IBCC nepatřilo k jednoduchým závodům, změny počasí několikrát za závod a zejména metrové vlny dokázaly mnohým týmům pořádně zatopit. V některých případech vedl vítr a vlny k porušení hranic sektorů a nejeden tým za to zaplatil dvanáctihodinovou nucenou přestávkou v lovu.

Povedly se ale také rekordní ryby včetně 32 kilogramového šupináče týmu VMFISHING. Rovných 20 kaprů překonalo hranici 20 kg a celých 201 ryb vážilo více než 15 kilogramů. Celý kaprařský svět tak viděl, že balatonští giganti patří k největším kaprům na evropském kontinentu. Bude zajímavé zda se bude velikost úlovků zvětšovat i během dalších ročníků.

Všechny zprávy z IBCC 2022

Česká videa z konce závodu:

Karel Nikl

CARP BROTHERS:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.