Máte zaplaceno? Na členský příspěvek ČRS zbývá necelých 14 dnů

legitimace črs

Velká část rybářů již pravděpodobně členské příspěvky (i povolenku na rok 2024) zaplacené má. Poslední termín pro platbu za členství v ČRS nastane jako každoročně 30. dubna. Kdo příspěvek nestihne uhradit, může o členství ve svazu přijít.

Pro opětovný vstup do svazu by to znamenalo nutnost platit zápisné a možné další poplatky navíc.

Členský příspěvek se již mnoho let v ČRS platí nejpozději k výše uvedenému datu.

Dříve byl po dlouhé období nejzazším termínem pro zaplacení příspěvku konec února, což stále platí pro rybáře organizované v MRS.

V ČRS si rybáři mohou počkat déle, zaplacené členství je ale nutné mít při pořízení nové povolenky, proto jej značná část rybářů zaplatí již dříve aby mohli rybařit s novými doklady již v průběhu zimy či brzkého jara.

Zatímco platba členského příspěvku je pro udržení členství logicky povinná, nikdo rybáři neurčuje, že si musí hned pořídit povolenku.

Pokud se na ryby zatím nechystáte, stačí zaplatit členství a povolenku si můžete teoreticky pořídit později.

Stejně tak můžete povolenku daný rok vůbec nepořizovat, pokud nechcete nebo nemůžete z nějakého důvodu lovit ale členství si hodláte udržet pro další rok.

Letos již neobdržíte papírovou členskou známku

Výraznou změnou oproti desítkám předchozích let je absence členské známky na rok 2024. Právě známka a členství se pro mnohé rybáře staly skoro synonymem.

Členská známka ČRS nalepená v průkazu.
Toto již je historie

Z důvodu finanční úspory a budoucího placení členských záležitostí také pomocí online systému se ale letos od známek upouští.

Poplatek za členství v ČRS vám tak v legitimaci pouze vyznačí propiskou a známku nedostanete. Na letošek již nebyly známky ani objednány ani vytištěny.

Informace o zaplacení členství je pro případnou kontrolu evidována pomocí systému RIS, kde si kontrolní orgán může vše ověřit.

V blízkém budoucnu by měl mít do své karty v RISu přístup každý člen a brzy snad bude možné i tento poplatek zaplatit online.

Letos se to neobejde bez klasické návštěvy vaší MO, která představuje jediné místo, kde můžete členství uhradit.

Nové ceny povolenek a rybářské lístky na delší dobu

V nové sezoně 2024 můžete zaznamenat určité změny v cenách povolenek (viz odkaz). Velkou změnou je také ukončení prodeje rybářských lístků s krátkodobou platností.

S výjimkou 30 denního lístku si od letoška pořídíte jen lístky na více let nebo neurčito. Lístky na 1 – 3 roky jsou již zrušené.

Pokud vám končí platnost lístku, měli byste pořídit nový. Z dlouhodobého hlediska se nejvíc vyplatí lístek na neurčito, tedy bez časového omezení platnosti.

Zdroj: https://www.crshradec.cz/2024/04/17/blizi-se-30-duben-posledni-termin-pro-zaplaceni-clenskeho-prispevku-2/

Čtěte další články týkající se letošních změn a novinek:

2 Comments

  1. Možná než se zabývat blbostma v dodatcích, by se měl črs zabývat tím kolik vydá povolenek a jak zamezit drancování rybníku. Například v Dubči v Praze na Rohožníku už není ani šupina a malé ryby jsou také vyloveny. Žáci platíme přes tři tisíce když pak není v rybníce ani ryba. A tento problém s pytlactvím není asi jen u nás. Hold naše rybníky nejsou tak velké jako Sinovir nebo řeka
    Don.

  2. Možná než se zabývat blbostma v dodatcích, by se měl črs zabývat tím kolik vydá povolenek a jak zamezit drancování rybníku. Například v Dubči v Praze na Rohožníku už není ani šupina a malé ryby jsou také vyloveny. Za co platíme přes tři tisíce když pak není v rybníce ani ryba. A tento problém s pytlactvím není asi jen u nás. Hold naše rybníky nejsou tak velké jako Sinovir nebo řeka
    Don.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.