Kontrola RS odhalila u Labe další zahraniční pytláky

nymburk

Středočeský územní svaz Českého rybářského svazu informoval o dalších kontrolách na svých revírech. V letošním roce zde již poněkolikáté vyrážela na společné akce rybářská stráž a Policie ČR.

Ve spolupráci s Poříčním oddělením policie z Nymburka došlo k odhalení dalších osob lovících bez povolenky.

Tentokrát na dva podezřelé jedince upozornil RS jeden ze všímavých rybářů. Stalo se tak před několika dny poblíž osady Komárno, která leží na Labi, hned na okraji Nymburka, směrem po proudu Labe od města dále.

Dva občané cizího státu se neprokázali státním rybářským lístkem a tudíž ani platnou povolenkou. Dle dostupných informací se jednalo o občany Běloruska.

Dotyčné si ještě prověřila Cizinecká policie a jejich přestupek byl předán k vyřešení na ORP Nymburk. Více o tomto případu si můžete přečíst v původní zprávě na webu Středočeského územního svazu ČRS.

Na webu středočeských rybářů se dále uvádí, že kontrola společně s policisty pokračovala dále na revírech Labe 23 A a Labe 24 A. 

Zde strážci prověřili více než tři desítky rybářů. Zjištěné nedostatky měly pouze málo závažný charakter a jejich řešení proběhlo pomocí domluvy a osvěty.

Rybářská stráž také kontrolovala v pozdních hodinách revír v Pískové Lhotě u Poděbrad, kde chytalo jen pouhých patnáct rybářů a kontrola se obešla bez závad, s výjimkou jednoho neosvětleného lovného místa.

Společné kontroly policie a rybářské stráže probíhají letos poměrně často

V případě středočeských revírů se jednalo již o několikátou společnou kontrolu RS a policejních složek za krátkou dobu. Odehrály se zejména na Labi a přilehlých revírech. Společná kontrola ale zavítala například i na Jizeru, jak informuje ČRS na svém webu.

Podobné akce však probíhají po celé republice, jako například v Západních Čechách na přehradě Hracholusky, ale i na jiných místech po celé ČR.

Výhoda této spolupráce spočívá nejen ve větším bezpečí členů RS ale také v pravomocích, kterými policisté disponují.

Členové rybářské stráže při výkonu své činnosti jsou sice také považováni za úřední osoby, jejich pravomoci se ovšem omezují pouze na úsek rybářství.

Rybářská stráž tak nemá možnost samostatně řešit palčivé problémy, které rybaření provázejí. Namátkou se jedná typicky o problémy s vjezdem vozidel a parkováním na zakázaných místech či dodržování plavební řádu a s dalšími předpisy, kvůli jejichž porušení může člen RS maximálně tak policii přivolat.

Policisté mohou rybáře kontrolovat v rámci výkonu své běžné služby. Většina policistů se ale neorientuje v problematice rybářství a džungli bližších podmínek výkonu rybářského práva. Společné kontroly se tak jeví jako velmi efektivní.

27 Comments

 1. Další zahraniční pytláky? Ti je nadpis! Kurňa, to se bojíte napsat že to byly zase Ukrajinci? Nebo jste všichni z nich prodělaný. Je neskutečné co ta verbež si tady dovoluje a nic se jim nestane. Za chvilku v našich vodách nebude nic. Ať táhnou domu i s Fialou.

  • Zatím to ale ,podle toho jak úžasně ovládáš psanou češtinu,vypadá že jseš taky cizinec.Nestyď se a napiš jaké si národnosti😉.

  • A není to jedno ty Filajo. Cizincu tu jsou tisíce a pytlaku je tady dostatek i mezi našincema. Všude hromada masařů a ve vodách není co lovit.

   • Nevím proč osočuješ české rybáře, kteří si odnesou nějakou rybu domů.Víš vůbec jak by to vypadalo kdyby si tkzv masaři občas nějakou rybu nevzali, rybníky plné ryb neměli by co žrát a chcíplo by to na nedostatek potravy,dej jim francouzaka a budeš asi uspokojenej.

  • Jsi vedle! Stačí si přečíst článek! Národnost Běloruská! A teď se můžeš dál vztekat, až budeš fialovej…

  • No,tvrdíš to moc ne polit korektně. Ted každý pytlák bude Rusem nebo Bělorusem 😀 No a co, mluví přece ruský 😀 Ukrajinec, Američan nebo Němec to jsou naše spojenci navěky 😆

 2. Proč se nezabývá rybářská státní organizace že povolenky atd dávají svazi rybářství kde komu přitom tito lidé absolutně neznají v podstatě vůbec nic o pravidlech zákonů atd sám jsem byl svědkem neznají vůbec druh ryb love míry dobu hájení kolik a váhu co si můžou ponechat nebo že na revíru kde provádí sportovní rybolov když má vše platné ale povolenkami mu na tento revír neplatí a jiné a dost hrubé nedostatky takže jde o peníze já rybáři od 6let a prošel jsem různým učením v pozdější době školením i na schůze ho jsem se dověděl určitě věci sleduji internet atd prostě se zajímám co je nového atd ale to je každého věc a to už dál nebudu rozvádět jak se chovají ty cizinci celé rodiny kravál porušování všeho je fakt že ne všichni i mezi domácím jsou jim zákony atd někde tak to je zatím

  • kdyby jenom ryby. kde bylo ptactvo – už ani to není! labutě nikde!, kačeny nikde! viděli jsme včera na Berounce namachrovanec s klukem, lovili z loďky. oba. projížděli okolo páru kachen, tak na nězačal fotřík najíždět, kluk se snažil lapit rukama. naštěstí jim uletěly. ale na jak dlouho :´(((
   Na břehu vyčkávala tlupa těchto nepřizpůsobivých a další pruty ve vodě. na jaře všichni skupovali rybářské náčiní ve velkém. šmejdi (!!!) nemají úctu ani k přírodě ani k nám, že je tu zadarmo živíme, šatíme a oni jen chlast, bordel a …
   kde je RS ???? tak jako revizoři koukají jinam :-(((((

 3. No super.Gdis chytněte ukáčka, píšete jenom cizince.A gdis je negdo s Rumunsko nebo Bulharsko,nebo jiní stát hlasitě jakou má národnost.

 4. Aspoň se něco děje a má někdo o revíry starost, kolem Přelouče a Pardubic je neskutečné množství pytláků a nikdo nic neřeší, spolupráce s Policí nulová. Za chvíli tady hlavně na Labi nic nebude, protože tihle zahraniční ,, turisti “ berou vše 🤮👎

 5. Naprostej souhlas,pod Jezem v Přelouči snad každý den několik Ukrajinců,žádné vybavení,jen pruty,všude seděj a nic se neděje nechápu proč na to tady tak kašlou.

 6. Bohužel jsem vášnivý rybář a už nechodím ani k vodě zmrdi ukrajinský dělají u vody bordel ozerou se a jsou pak agresivní. Je mi z toho smutno že naši zem někomu dali na zlatém podnosu a mi Češi už nemáme naši zem teď se tady cítím jak cizinec já. To už není možný nejsem rasista ale aby už se člověk sám bál jít na večerní chytačku tak tak to už nemám obdoby. Ukrajinci a všichni takový táhne z naší země pokud se neumíte chovat jste národ prasat!!!

 7. Plně souhlasím,nejsou přizpůsobivý, ať táhnou domů a vezmou si s sebou i pana Fialu. To co si dovoluji, už hraničí. Doma by to nedělali hajzly.

 8. Ano. My čeští rybáři, My co jsme doma, My co platíme tak na nás je rybářská stráž a zákony.
  Vetřelci a vyžírky z Ukrajiny pytlačí a doslova decimují revíry a to je v pořádku? Ať táhnou domů okupanti a nechť je zase české to co Čechům náleží, nikoliv okupantům a jejich dětem. Táhněte….

  • souhlasím ! Kradou a to ve velkém, „žerou“ z našich daní, jezdí v luxus autech a na silnicích se pak chovají jako idioti, kterým to tu vše patří ! A vláda…? Nabádá český lid k pochopení a k většímu šetření… A lid zapomíná na rok 1968, kdy na půdu Československa vstoupily vojska RVHP a mezi prvními byli právě vojáci z Ukrajiny…stříleli do našich lidí, byli ožralí a v hlavě měli vymeteno… je to dlouhá doba a lid zapomněl…bohužel..

 9. Co to tu trolíte? Jste vůbec rybář? Zaprvé jen papouškujete lži a za druhé tady si máme hlavně pomáhat a dávat rady. Všichni, co tu jen nadávaj na „nečechy“, tak evidentně tráví čas diskuzemi a k vodě vůbec nechodí. Já chytám na řece,protékající romskou čtvrtí. A je to tam úplně v klidu, ba dokonce se tam děti chodí podívat a zajímají se,ptají se, jak se daří, co jsem to vytáhl? Co se týče jiných cizinců, vedle naší přehrady mají UK ubytovnu, opět žádné problémy, ani kravál. Ale jestli jsou mezi nimi špatné výjimky? To mezi námi taky, to už vidím z reakcí některých pod tímto článkem.

  • Chtěl bych se ohradit proti tomu, že papouškujeme lži. Vždy vycházíme z oficiálních zdrojů na než je odkázáno. Pokud vím, tak o případech protiprávního jednání se v médiích píše běžně. Jestli považujete informováni o aktuálních událostech za trolling, tak mě to mrzí. Komentáře jsou vizitka jejich tvurců, i když nejsou v souladu s mými názory, tak zatím tady nechci nastolovat cenzuru. Díky, autor.

 10. Je zajímavé, że když se kdekoliv v ČR narazí při kontrole nebo zàtahu RS na pytlaky a jsou to cizinci, tak se napíše, że občané Belarus…
  Nikdy jsem tu o žadném v jiné souvislosti nečetl, nenarazil osobně…ale kurnik, jsou zde a sam pytlák, UKáčka nic.

  To je panečku propaganda z MV.
  Kulioko, dobře Ty…

  • Tohle byl první případ za hooodně dlouhou dobu s touto národnosti. Jinak máte pravdu, že obyčejně o národnosti moc zdroje nepisou. Udělejte si obrázek sám.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.