Konec rybářských závodů, na středočeské revíry pustí jen charitu a LRU (aktualizováno)

termíny závodů method feeder ligy

Velká změna přijde od roku 2024 na středočeské revíry vodní plochy (VP). Z dříve četných rybářských závodů se zde budou konat výhradně ty s charitativním zaměřením, závody LRU a akce pod hlavičkou ČRS. Soukromí organizátoři tak musí hledat vhodné lokality jinde.

Aktualizace: p. Dvořák mě e-mailem upozornil na nesrovnalost, omezení pronájmu se netýká všech revírů nýbrž vodních ploch, což je označení v SÚS používané například pro rybníky. Spadá sem kupříkladu v textu zmíněná pískovna v Pískové Lhotě a další podobné lokality. Za nepřesnou formulaci se omlouvám

Nejspíš zde tak zcela zmizí komerční závody, kterých se v poslední době konalo stále větší množství.

Informoval o tom Středočeský územní svaz ČRS na svých webových stránkách. Důvodem má být zjištění, že přínos pro svaz, ani ve smyslu propagace či jiném, tyto akce příliš nemají.

Nejvíce závodů se konávalo na Pískové Lhotě

Velký zájem pořadatelů směřoval zejména na pískovnu v Pískové Lhotě. Zde je rybáři oceňována pestrá a bohatá obsádka a zejména velice dobré zázemí – vyřešené parkování, možnost bivaků a občerstvení jelikož celá pískovna a okolí je přímým majetkem ČRS SÚS.

Oblíbenost lokality pro pořadatele závodů ovšem vedla k tomu, že po značnou část víkendů byla tato plocha nedostupná pro běžné rybáře právě kvůli častému pořádání závodů. Další akce se ovšem konaly i na jiných revírech.

Jaké akce budou probíhat nadále? Charita a vlastní akce svazu

Konec závodů se týká jen komerčních akcích. Závody s cílem výběru prostředků na charitu a dobročinné účely se mohou konat i nadále.

Velice důležité je, že se embargo nedotkne akcí pod hlavičkou LRU. Těch je každoročně nemalé množství a konají se napříč různými lokalitami.

Pruhy, tečky zuby z pískovny. Přívlačový závod se odehrál v Pískové lhotě.
Ilustrační foto ze závodů v přívlači na středočeské pískovně (2021)

Jde o oficiální ligové závody či mistrovství pod hlavičkou LRU pořádané příslušnými odbory v rámci svazu.

Konají se například v těchto disciplínách:

  • Plavaná
  • Položená
  • Feeder
  • Přívlač
  • Muška

Tyto závody nejsou komerčního charakteru, ačkoliv jejich konání nebo jednotliví účastníci mohou být sponzorováni rybářskými firmami.

Účastníci jsou ale registrovanými sportovci v rámci rybářského svazu. Úspěšní závodníci postupují od nejnižších úrovní až k nominacím na MiČR nebo dokonce do reprezentace celého ČRS na oficiální mistrovství pod hlavičkou Fips v zahraničí.

Středočeši mají například silnou muškařskou základnu ale excelují i v řadě dalších disciplín, daří se například také v rybolovné technice, která ovšem jako jediná rybářská disciplína žádný revír nepotřebuje.

Jejich vody se ale také stávají místem konání celé řady důležitých akcí. Mnohých mezinárodních závodů se na středočeských revírech v minulosti účastnili také elitní závodníci ze zahraničí.

MO a středočeský ÚS disponují celou řadou lokalit, které skýtají například dobré podmínky právě pro feeder či plavanou ale i další disciplíny jako například jezerní muškaření.

Dále se v roce 2024 mohou v SÚS konat závody a propagační akce pořádané samotným SÚS, místními organizacemi či závody konané pro mládež v rybářských kroužcích. Omezí se ale pronájem vodních ploch během hlavní letní sezony.

Pokud vaše plánovaná akce splňuje uvedené požadavky územního svaz, můžete se o možnost využití středočeských vodních ploch ucházet. O pronájem vodních ploch je možno požádat na odkazu uvedeném výše v článku. Dostanete se přímo na web SÚS ČRS, kde najdete další podrobnosti.

1 Comment

  1. Vše o penězích ale zas bude víc možností pro rybáře co tam jezdej odhadem cca 2az tři léta a písková zas bude ráda že pořádání závodu budou pořádat soukromé firmy podnikatel atd nebudou mít přínos peněz já osobně už bych od piskovny nabídku nepřijal na uspořádání rs závodu to zas se našel chytrák no dlouhéj nos

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.