Kapr na jezeře Michigan nepřítelem US Army. Vojáci ryby doslova vystřelí z vody (Video)

počasí na kapry a zakrmování na řece nebo lov kapra na malých vodách a vysazování ryb 2022. Kapr na jezeře Michigan

V Evropě je kapr miláček. Na ostatních kontinentech jej nemají rádi. Austrálie je známým případem. Ani v USA nemá ale kapr na růžích ustláno. V současné době panují velké obavy z toho, že se rozšíří kapr na jezeře Michigan.

Kapr a zejména tolstolobik nebo amuři, kteří tvoří většinu invazivní obsádky, se sem dostávají z města Chicago. Ve velkém městě se tyto ryby chovají jednak pro okrasu a také pro gastronomické účely. Během chovu ale občas pronikají do volných vod, které vedou do blízkého jezera poblíž hranice USA a Kanady.

V celkovém součtu za rok nejde o malé množství ryb, které pak tvoří hejna a v nové lokalitě se jim daří. Bojovat proti nim nyní má americká armáda. Respektive její ženijní jednotky, které dostanou celou řadou prostředků, jak nežádoucím druhů vstup do jezera odepřít.

Jeden z nich je dokonce založený na použití elektrického agregátu při jehož použití ryby doslova létají z vody.

Ilustrační video použití takového zařízení z roku 2013 ukazuje například kanál NorthAmericanFishing:

Zařízení armáda umístí staticky na strategických místech. O jeho výkonu svědčí i fakt, že posádky okolo plujících lodí budou důrazně varovány před pobytem poblíž palubních zábradlí neboť pád do vody v níž působí elektřina je nebezpečný i člověku.

100 dolarů za každého zabitého kapra na jezeře Michigan

Administrativa amerického prezidenta Bidena dala zelenou k vytvoření  “Zón chaosu”, které mají zamezit invazivním rybám v šíření na amerických jezerech. Prostředky k zamezení migrace těchto ryb budou několik adruhů:

  • Akustické plašiče – zde ještě není jasné, jaký zvuk by měl kapra odradit od vplutí do jezera
  • Bublinová bariéra – perforované potrubí na dně ústí přítoků do jezera vytvoří bublinkovou stěnu, která má ryby odradit
  • Elektrické pole, které ryby omráčí silným výbojem

Tímto výčet opatření nekončí. Plánují ještě vytvoření speciálních zařízení k zabránění vniknutí uvolněných jiker do jezera. A hlavně stát vypsal odměnu pro rybáře za hlavu každého zabitého kapra, která činí 100 dolarů.  Kapr na jezeře Michigan tak bude pod extrémním tlakem ze všech stran.

Jezero Michigan patří k Velkým jezerům na hranici Kanady a USA

Státní hranice však vodní plochou přímo neprochází, zato na něm leží obrovská aglomerace velkoměsta Chicago a menšího Milwaukee.

Pro představu, údaje o rozměrech jezera:

  • Délka téměř 500 kilometrů
  • Šířka 180 km
  • Hloubka až 285 metrů

V jezeře se vyskytuje celá řada druhů ryb mezi něž patří hlavně bass a lososovité ryby. V poněkud menší míře se zde chytá také trofejní štika muskalunga.

Zdroj: Michigan Lake na Wikipedia

ČTETE TAKÉ: ČRS versus MVE: elektrárny vydělávají a řeky vymírají

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.