Flyfishing World – Luboš Roza, malá recenze knihy

Flyfishing World Luboš Roza

Nová kniha Flyfishing World vyšla už před nějakým časem.  Cizokrajný název může potenciální zájemce trochu zmást ale celá kniha je kompletně v českém jazyce a je tak dostupná všem muškařům nehledě na jazykové znalosti.

To je poměrně důležitá poznámka neboť většina muškařské literatury vychází v angličtině a překladů do češtiny se jaksi nedostává. Rozhodně ne u takto odborných knih.

Autor knihy, Luboš Roza, je velmi známý a úspěšný závodník. O jeho kvalifikaci a způsobilosti napsat odbornou příručku nelze pochybovat. Ostatně předpokládám, že většina muškařů jeho jméno dobře zná. Ostatním mohu vřele doporučit jeho články na webu muskarskezavody.cz.

Recenze knihy Flyfishing World

Kniha Flyfishing World od Luboše Rozy

Kniha Flyfishing World je vydána v tvrdé vazbě s atraktivními fotografiemi. Nejdůležitější je však obsah. Svým charakterem tato kniha zaplňuje mezeru v publikacích pro začátečníky a mírně pokročilé. Pevně věřím, že je dostatečně přehledná i pro začínající muškaře, kterým pomůže v základní orientaci ve výbavě a jednotlivých muškařských technikách.

Dozvíte se například jaké náčiní je nezbytné pro konkrétní styl chytání. Jsou zde také představeny nejpoužívanější druhy muškařských háčků a naučíte se základní vzory mušek pro každou situaci.

Jaké muškařské techniky kniha popisuje?

Jednotlivé kapitoly popisují základy všech technik muškaření:

Kniha Flyfishing World opravdu poslouží i začátečníkům neboť se dozvíte všechny základní věci, v nichž nováček tápe. Jako příklad můžu jmenovat tvorbu návazců. Kniha představuje jejich sestavení a hlavně vhodné uzly, kterými návazec dáte dohromady včetně přívěsů. 

Docela zajímavě jsou popsány i metody spojování návazce se šňůrou. Pro závodníky samozřejmě nic nového. Většina muškařské veřejnosti je ale zvyklá na rychlospojky a tady se může například dozvědět, jak závodníci spojují šňůru s polyleaderem pomocí lepení převázání nití, což odstraňuje nepříjemný průchod rychlospojky skrz očka.

Kniha o muškaření Flyfishing World od Luboše Rozy

Část knihy se věnuje také lovu na nymfu. Rozebírá nejrůznější druhy návazců z pohledu závodníka, který je vázán přísnými pravidly a naopak z pohledu běžného muškaře, který se řídí „pouze“ rybářským řádem.

Téměř v každé kapitole se navíc skrývá také spousta skvělých tipů ze závodní praxe, které ocení i zkušenější muškaři.

To všechno vám může přinést do vašeho muškaření přinést mnoho nových poznatků. Je toho samozřejmě mnohem více. Celá kniha má 121 stran formátu A4 a je doslova nabitá informacemi a fotografiemi.

Česká závodní muškařina je na špičkové světové úrovni a podobné publikace jsou skvělá možnost jak přičichnout ke znalostem těch nejlepších našich muškařů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.