Další akce RS: nezapsané ryby a přísný trest za kapra schovaného před porybným v autě

labe

S koncem prázdnin zdaleka neskončily kontroly rybářské stráže. Letos v aktivitě obzvláště vyniká středočeská RS na Nymbursku, kde se mnohdy na kontroly vyráží společně s policií.

Zajímavý je ale také incident z Českého ráje, kde rybář nezapsané ryby schovával v autě. Místní rybářská organizace se ale rozhodla, že takové rybáře do budoucna na revírech nechtějí a uplatnila přísný trest v podobě zákazu vydání další povolenky.

Kontroly na Pískové Lhotě a na Labi

Písková lhota je jedním z revírů kde platí nonstop rybolov 2023

O víkendové noci se kontrola rybářské stráže zaměřila na revír v Pískové Lhotě. Členové rybářské stráže řešili klasické problémy typu neosvětlených míst a nezapsané docházky po půlnoci.

(Připomínáme, že revír v Pískové Lhotě patří ke 14 revírům ČRS, kde je nonstop rybolov povolen až do konce září. Na dalších 8 revírech skončil nonstop rybolov zároveň s koncem prázdnin). Jeden z rybářů měl ve vezírku větší rybu, než na tomto revíru dovoluje rybářský řád. Za tento přestupek mu bylo odebráno oprávnění k lovu.

revír Labe 21

Dále se rybářská stráž se zaměřila na revíry 411 053 Labe 21 a 411 055 Labe 23 A, kde nedošlo k odhalení žádného závažnějšího přestupku. Chronickým problémem ale opět byly administrativní nedostatky v zápisu do povolenek – nedopsané hmotnosti ponechaných ryb, což je velmi časté. Při této kontrole byli porybní doprovázeni policisty z Poříčního oddělení a při kontrole bylo využito plavidlo.

Na revíru Labe 21 došlo ale k odebrání povolenky jednomu z rybářů již koncem minulého pracovního týdne. Jeden z rybářů si na řece v okrajové části Nymburka povšiml, že jeho kolega opodál nezapisuje ponechané ryby.

Přivolaná rybářská stráž po příjezdu na místo rybáře zastihla s jedním kaprem a velice slušným amurem ve vezírku. V úlovkovém lístku ale tyto ryby nefigurovali a tak následovala příslušná opatření.

Zdroj: https://www.crs-sus.cz/1/2361/dalsi-kontroly-rs-na-revirech-a-vp

Společné kontroly RS

Již nikdy nedostane povolenku, protože odmítl kontrolu auta při podezření na nezapsané ryby

Velmi razantní přístup aplikuje turnovská organizace ČRS, která patří mezi SHMO (samostatně hospodařící místní organizace). Na revíru v Libuni v Českém ráji si jeden rybář bez zapsání do povolenky odnesl velkého kapra do auta.

Zde je nutné podotknout, že zdejší organizace má na svých revírech velmi detailně propracovaný rybářský řád, který obsahuje mimo jiné tuto formulaci:

„Zakoupením povolenky souhlasíte s tím, že na výzvu rybářské stráže umožníte v odůvodněných případech při podezření z porušení rybářského řádu, nahlédnutí do zavazadlového prostoru auta, batohů, tašek či brašen, které používáte při lovu ryb.“

Dotyčný rybář ale tyto bližší podmínky výkonu rybářského práva nejspíše nečetl protože se kontrole bránil. Přesto se trestu neubránil, došlo k odebraní povolenky a v rámci této MO již další povolenku na jejich revíry neobdrží. Alespoň tak to tvrdí zpráva přímo od turnovských rybářů na jejich FB stránce.

Čtěte také:

24 Comments

 1. Jen tak dál. Lidé si u vody dělají co chtěj. A slušní rybáři to pak odnášejí za ně. A o Ukrajincích ani nemluvím. Těm by ani povolenku neměli vydávat..

 2. Chce to změnu a přísnější zákon o pytláctví. Ne přestupek ale trestný čin.
  Pro pytlačící osoby bych navrhoval měsíc vazby. To by pocítily! Záznam v RT, měsíc bez výplaty.
  Zabavení rybářských potřeb k lovu je nedostačující. Koupí znovu levné.

 3. Směšné to není žádné trest znám dost případů odebrali povolenky no co tak přestoupil k jiné organizací stali se členy zaplatili a chodej sice jinam a ženy se chovali jinak ani náhodou ať se zamysli nad tím crs ať to udělají jako s ridicakem odeberou na určitou dobu a jinde už si udělat ho nemůže ofiko jediné podvodem ale stejně je v registru takže je odebrání povolenky jen to že rybář má trochu starost a zařídí si to jinde

 4. Jsem pro zpřísnění trestů pytláctví ale na druhou stranu administrativní chyba něco špatně zapsaného stačí jen zápis atd, jen poučení loni nebo předloni jsem měl prázdnou propisku v domnění že půjde někdo kolem ,zapíšu bylo mi vysvětleno že i když nelovím tím že jsem obsadil místo na břehu a nenahozené pruty atd je už proti řádu 😠ale půjčil propisku s dotazem co budu dělat když chytím rybu,no co pustím ji a chytnu znova .Ale co mě osobně vadí nejvíc je bordel , ohniště s vnitřnostmi po tzv rybářích paruka vlasců střepy atd muzika na celou louku z auta,na soukromém to není nikdy co na svazovce !

 5. Ustanovení že koupí povolenky vám můžou kontrolovat kufr vozidla je nezákonné a tedy neplatné. To by jim bez problémů napadl každý právník

 6. Inu článek o tom jak se potkali bonzák a lakomý a sobecký debil. Přesně z těchto důvodů jsem skončil s rybařením. Jeden udává a druhý je schopný se po rybě i pošlapat jen aby dosáhl povolené míry případně udělá cokoli, aby uspokojil svoji zlodějskou duši.

 7. Na stránkách jsem našel odkaz na aplikaci smartyChytej.cz pokoušel sem se o instalaci a marně je ještě vůbec v provozu???

  • Chytej.cz je v podstatě konkurence ale jelikož jsem to dříve hodně četl a mají kvalitní články, tak tam občas na něco odkážeme. Nevím ale jestli jsme někam dávali aplikaci na jejich apku…. Ten web před lety koupil nový majitel a od té doby je to mrtvá stránka, takže asi bohužel.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.