Další 2 nové svazové revíry otevřeli rybáři u Prahy

rybářská historka

S příchodem prázdnin se v České republice otevřelo hned několik nových svazových vod.

V minulém týdnu jsme vás informovali o 5 nových vodách na Karlovarsku. Současně s tím také došlo k otevření dvou menších revírů ve Středočeském kraji.

Jedná se o revíry ve středočeské obci Únětice, která leží v údolí severně od Prahy. V této obci a okolí se nachází několik menších rybníků.

Z nich dva nově získal do pronájmu Český rybářský svaz. Jedná se o Horní a Malý rybník, situované podél cesty spojující obce Únětice a Černý Vůl.

Revíry jsou začleněny jako mimopstruhové v rámci Územního svazu města Prahy a platí na nich MP územní povolenka ÚSMP a celosvazové povolenky či celorepublikové povolenky platné pro MRS a ČRS. Využít tyto vody tak může značné množství rybářů z hlavního města i širého okolí.

401 229 HORNÍ RYBNÍK ÚNĚTICE                                               v k. ú. Únětice u Prahy     1,77 ha

GPS 50°9’0.211″N, 14°20’45.162″E

401 230 MALÝ RYBNÍK ÚNĚTICE                                                 v k. ú. Únětice u Prahy     0,71 ha                                         GPS 50°9’1.176″N, 14°20’49.836″E

Rybníky jsou situované v klidné části mezi obcemi, oba dva v údolí hned vedle sebe:

Do rybníků pražští rybáři vysadili půl tuny tržních kaprů. Rybolov na revíru je oficiálně otevřen od 29. června 2024.

Parkování u rybníků zatím není možné, podél jedné strany vede obecné cesta, na níž není odstavování vozidel možné Proto lze využít jen oficiální parkování v obci na návsi, které je vzdálené asi necelých deset minut chůze. Parkoviště najdete zde.

Zastávky veřejné dopravy se nachází v podobné vzdálenosti od rybníků jako parkoviště. Z Prahy lze využít autobusy od stanic metra Dejvická či Bořislavka do obcí Únětice nebo Černý vůl, vyjde to zhruba nastejno.

Český rybářský svaz se v rámci smlouvy zavázal, že zkrotí bujnou vegetaci lemující břehy obou rybníků. Na sečení a úpravě břehů se již pracuje. Není ani vyloučeno, že v budoucnu po dohodě s obcí Únětice vznikne několik parkovacích míst v blízkosti revíru. O této možnosti již zahájil ČRS jednání s obecním úřadem.

Zdroj: https://www.rybaripraha.cz/aktuality/prazsti-rybari-otviraji-v-uneticich-dva-nove-rybniky-ke-sportovnimu-rybolovu/

FB Rybáři Praha

Další související články:

Dalších 5 nových revírů: od soboty se otevírají na západě Čech

8 štik od 50 do 90 cm: rybář natočil video z pražského štičího ráje

Kam v Praze na dravce – streetfishing v hlavním městě

5 svazovek, kam vyrazit na ryby v okolí Prahy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.