8 štik od 50 do 90 cm: rybář natočil video z pražského štičího ráje

wobler
Ilustrační foto: redakce

Minulý měsíc jsme přidávali několik pěkných úlovků štik v zahraničí. Pokud jste propadli zoufalství, že u nás se na dravce nesmí a stejně tady tolik pěkných štik nechytíte, nyní vás vyvedeme z omylu. I v ČR máme pěkné štikové vody, jedna se dokonce nachází na okraji Prahy.

O existenci štičího ráje zvaného Pike Land jistě většina vláčkařů ví ze sociálních sítí. Jde o revír, který leží na severovýchodním okraji Prahy a zájemci si zde mohou chytit opravdu hezké štiky.

Včera na toto téma vydal na YouTube pěkné video Ondřej Dušek. Již poměrně známý rybář, kterého znají například návštěvníci veletrhu For Fishing, kde přednášel například o závodním lovu pstruhů na stojatých vodách (tzv. Trout Area).

Na toto téma navíc na YT vydal několik zajímavých videí, kde se můžete nejen dívat na jeho chytání, ale také něco naučit.

Tentokrát se ale vydal na štiky. S pořádným vybavením a velkými nástrahami. Video určitě zaujme zájemce o baitcast – přívlač s multiplikátorem. Při přívlači totiž střídá dva pruty a jeden právě s multíkem.

11 záběrů a 8 zdolaných ryb

Video má 12 minut a během něj uvidíte 8 štik od 50 do 90 cm. V Pike Landu ale plave i větší ryba o čemž se dozvíte ve videu.

Samotný revír je v podstatě obyčejný rybník s rozlohou asi dva a půl hektaru. Nachází se ve Vinoři, což je v podstatě pražská městská část.

Video naleznete na YT kanálu Ondřej Dušek

Jde ale o lokalitu mimo hlavní část Prahy s klidným charakterem, nejde tak rozhodně o žádný urban fishing ve velkoměstě, i když budete chytat v zástavbě.

Na Pike Landu neplatí samozřejmě svazové povolenky. Chytá se zde pouze o víkendu, čímž se zajišťuje rozumný tlak na rybí obsádku.

Za chytání zde zaplatíte 800 korun na den a musíte dodržet několik základních pravidel, která se dozvíte přímo ve videu.

V sousedství štičího revíru je také rybník s lovem pstruhů, můžete tak vyzkoušet i zmíněnou Trout Areu.

Revír je samozřejmě nejdostupnější pro Pražáky (dostupné i MHD autobusy z Letňan nebo Černého Mostu). Štikových revírů po republice ovšem tak mnoho není a Pike Land může zaujmout i rybáře mimo hlavní město.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.