ČRS vysadil duháky: ve Středních Čechách se bude vláčet na vybraných revírech i po Silvestru

vysazení pstruhů dvorce

Středočeský územní svaz vysadil další várku lososovitých ryb. Putovaly do revírů, kde rybáři smí lovit přívlačí a muškou i po Novém roce. 

Pstruhaři a vláčkaři tak budou mít možnost zkrátit si půst, který jinak trvá až do zahájení lovu na pstruhových vodách v dubnu nebo do zahájení přívlače, jež nastane až více než za půl roku.

Do rybníku Dvorce, poblíž Lysé nad Labem vysadili rybáři včera necelý metrák pstruhů duhových, kteří průměrně vážili 0,35 kg.

Větší várka putovala ve středu do revíru Písková Lhota. Zde se jednalo o 300 kg pstruhů duhových a 300 kg sivenů amerických.

Přívlač a lov na umělou mušku zůstává povolen i po Silvestru, před lovem si však prostudujte rybářský řád

Ve Středních Čechách mají rybáři možnost lovit lososovité ryby také v “plonkovém” období po začátku roku, kdy vyznavači aktivních disciplín mnoho možností k vyžití nemají.

Povolen je lov lososovitých ryb přívlačí a na umělou mušku. Pro tyto účely je ve Středočeském územním svazu vyhrazeno několik vodních ploch, které jsou vedené v režimu rybníkářství.

duhák z jezera Písková lhota. Vláčecí nástrahy na pstruhy. MUškařský maraton.
Duhák z Pískové Lhoty

Zejména se jedná o vodní plochy v tzv. kombinovaném režimu, které na zimu přechází mezi pstruhové revíry.

Zde je nutné mít pstruhovou povolenku (územní, CS nebo celorepublikovou). K povolence musíte mít také pověření ze stránek ČRS, které přijde po vyplnění údajů obratem na váš mail. Pověření si zároveň musíte vytisknout.

Před zahájením lovu na revíru si ještě musíte poslat placenou SMS místenku, jejíž znění a cenu naleznete pro každý revír také na webu ÚS. Na revírech dochází k častým kontrolám, tudíž je důležité nic neopomenout, stejně tak je vhodné si před lovem osvěžit místní pravidla. 

Odměnou vám bude lov na pravidelně zarybňovaných vodách a s parkováním pro rybáře na vyhrazených místech u vody. Jde o revíry:

  • Božkov – 413 998, pstruhový režim platí od 1.11. do 31.3. Revír se nachází v obci Mnichovice nedaleko od Prahy, poblíž dálnice D1
  • Dvorce 413 995, pstruhový režim platí od 1. 11. do 31. 3. Revír leží poblíž obce Dvorce, u silnice směr Lysá nad Labem

Na Pískové Lhotě mohou lovit lososovité ryby také držitelé MP povolenek

přívlač písková Lhota s vlascem shimano technium
Přívlač na Pískové Lhotě. foto: Redakce

Zmíněný revír Písková Lhota se od předchozích liší v tom, že nemusíte kupovat P povolenky. Pískovna patří celoročně mezi MP vody. Od 1. ledna až do konce února ale již tradičně dojde k zákazu jiných technik než je přívlač cílená na lososovité ryby a lov na umělou mušku.

Běžný rybolov například na kapry zde v tomto období provozovat nesmíte. Zavláčet si na pstruhy či zachytat s muškařským prutem ale budete smět. Revír zůstává v lednu a únoru vyhrazený pouze pro rybáře lovící pstruhy s muškou nebo přívlačí.

písková lhota
Písková Lhota v létě

K MP povolence opět musíte vyplnit údaje na internetu a vytisknout pověření jako v předchozím případě.

Cena místenky bývá pro toto období vyšší než na Pískové Lhotě platí zbytek roku, aktuální informace opět mají rybáři přímo na webu:

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.