Chtěl si odnést 11 línů, živé ryby házel do pytle

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Nepochopitelná nenažranost kombinovaná s naprostou neúctou k rybám a přírodě. Tak lze charakterizovat chování jednoho „rybáře“ ze severu Čech.

Co ten lump provedl? Porušil rybářský řád způsobem, na nímž zůstává rozum stát. Normálního masaře totiž lze částečně chápat, tohle ale ne.

Na revíru v hospodaření MO Česká Kamenice si jeden z lovících nechal 11 kusů lína obecného (tinca tinca). Rybu, na níž mnozí rybáři na svých revírech nenarazí roky, tady masil ve velkém.

Severočeští rybáři přitom umožňují maximální počet 4 přisvojených línů za den. Tenhle výtečník si jich vzal skoro třikrát tolik.

Bohužel, ještě horší je to, co s rybami dělal. Místo humánního usmrcení úlovku je živé prostě strčil do plastového pytle, kde se líni pomalu dusili.

Dotyčný se také nechal slyšet, že si na rybářskou stráž bude stěžovat a celkově se choval jako hrubián.

Na severu Čech dále hlásí lov na tři pruty. Rybář si přesně v duchu aktivního přístupu k rybolovu nahodil dva pruty na těžko a třetím vláčel.

Při příchodu strážného ale na vybavení nehleděl, nechal ho ležet a vzal kramle. Bohužel pro něj ale porybný ví, jak se tento rybář jmenuje a kde bydlí.

Zdroj: Severočeský územní svaz ČRS

Reportáž o pytlácích v Praze

Hojného pytláctví na území Prahy si všimla již také televize. V krátké reportáži se vydala s rybářskou stráží na Kyjský rybník.

Televizním divákům pustili také videa ze dvou křiklavých případů z posledních měsíců. Byli to například pytláci, kteří v lednu přímo v centru vláčeli na Vltavě.

Turistické centrum Prahy je plné kamer a tak si jich velice rychle všimla obsluha kamerového systému MP Praha, která na ně poslala hlídku a ta jim zábavu rychle překazila.

Nedávný případ se odehrál na sídlišti ve Stodůlkách. Zde je zase spousta všímavých osob, které neváhají okamžitě volat MP.

Dva cizinci si tak na zdejším rybníku také moc nezachytali. Opět je dopadla MP, ulovené ryby pustila zpět do vody. Zásah měl také sportovní část neboť jeden z cizinců se rozhodl se strážníkem po sídlišti trochu proběhnout.

Čtěte také související příspěvky:

6 Comments

  1. Chyba je v rybarskem řadu už jen to že povolenky dostane i negramot co se týče pytlactvi a tomu ještě hrubé porušuje ryb rád už bych nikdy mu povolenku atd ani po trestu nedal ale skutečnost je jiná někde mu povolenku z porušení vezmou on si ji zajistí jinde a o takové případech vím takže co vše je v lidech já osobně jsem se potkal vozidel nesprávný lov nebo povolena mu na tu vodu mneplatila

  2. Jak je možné vydat povolenky i těm co nejsou rybáři .
    Zakoupí si rybarsky lístek a muže si koupit povolenku. Bez zkoušek ,bez členského průkazu. Mi blbci děláme zkoušky a ještě platíme brigády . Hlavně že má svaz peníze a dlouho dobé potiže s Pytláky .

    • Tak revíry jsou státní a stát si přál mít krátkodobý RL bez zkoušek. S těmi zkouškami jsme navíc ve světě spíš výjimka

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.