Pytlák v Praze vzal kramle před strážníkem, uběhl 500 metrů než to vzdal (VIDEO)

pytlák
Foto: MP Praha

Dvojice cizinců se včera vydala lovit ryby k rybníku na jednom z nejlidnatějších sídlišť v Praze. Pro ryby si vzali housku a pro sebe pivo. Pošetilost takového chování se jim odhalila během chvíle. Někdo je viděl a zavolal na tísňovou linku.

Po příjezdu hlídky MP oba pytláci dělali jakoby nic, za chvíli ale začal „běžecký závod“ mezi paneláky.

  • Případ se odehrál na sídlišti Stodůlky v Praze 13
  • Jeden z pytláků uběhl slušných 500 metrů, na strážníka ale neměl
  • Upytlačený kapr z igelitky putoval zpět do vody, výtečníci si museli také uklidit nepořádek kolem sebe

Jednání obou zúčastněných bude předáno správnímu úřadu, kde je čeká minimálně přestupkové řízení a pokuta. MP Praha na svém FB profilu zveřejnila také video z akce.

Video MP Praha (pokud se nenačte, obnovte stránku):

Pronásledování prchajícího pytláka

Vybavena udičkou, pečivem a pivem vyrazila dvojice mužů na lov ryb ke Stodůleckém rybníku na Praze 13. Jejich podezřelého počínání si však povšiml oznamovatel a zavolal na linku 156.

Ve chvíli, kdy strážníci dorazili na místo, seděli oba muži na lavičce, konzumovali pivo a tvářili se nezúčastněně.

První z oslovených nejdříve hlídce tvrdil, že o ničem neví, následně však uznal, že to byla chyba a sliboval, že už to nikdy neudělá.

Druhý z dvojice, který se při příchodu hlídky vzdálil, sledoval situaci za nedalekým rohem. Po získání všech relevantních informací od muže na lavičce, se strážníci rozhodli vytěžit také „nenápadného“ pozorovatele. Ten však zareagoval útěkem.

Začalo tak přibližně 500 metrů dlouhé pronásledování plné kličkování mezi domy a výzev k zastavení, které zakončily donucovací prostředky a spoutání lapeného běžce.

Po návratu na původní místo události, také jednatřicetiletý běžec uznal chybu a slíbil, že už to neudělá. Strážníci na místě objevili igelitku s kaprem, kterého pustili do rybníka.

A po úklidu nepořádku kolem lavičky pustili také vděčné rybáře. Celým případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Zdroj, foto a video: Městská Policie Praha

Čtěte také:

2 Comments

  1. Poslední dobou potkávám stále více ukrajinských rádoby rybářů a slušně řečeno zvedá se mi žaludek z toho jak se chovají. Neříkám všichni ale velká většina. Berou naprosto vše co chytí, nerespektují míry ryb. Je to škodná nasich vod a je jich bohužel čím dál tím víc

  2. Super už je to tady . Zato si můžou organizace sami, všechno jen kvůli penězům, hlavně neumí číst česky ale hlavně že má povolenku 🤣🤣🤣🤣

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.