Pytláci vláčeli v centru Prahy, městská policie si jich všimla na kameře

Díky výtečné práci městských policistů měli smůlu dva pytláci, kteří se rozhodli vyrazit přímo do centra hlavního města na Vltavu. Neunikli pozornosti obsluhy kamer MP Praha, která na místo ihned vyslala hlídku.

Dvojice chytala na Slovanském ostrově zvaném též Žofín, což je jeden z ostrovů přímo v centru města. Leží nedaleko Národního divadla a je přístupný z pravého břehu.

Ostrov má poměrně vysoké regulační zdi a přístup k vodě je možný po strmém břehu a schůdcích, které v sezoně využívají půjčovny šlapadel. Právě odsud pytláci chytali.

Červená bunda, žluté boty a lov přívlačí bez podběráku: všímavý strážník přes kameru okamžitě poznal, že o rybáře asi nejde

Rybáři se v centru Prahy vyskytují poměrně běžně. Tito však svým vzezřením a vybavením budili podezření.

Toho si všimla právě obsluha kamer, která v posledních dnech častěji monitoruje břehy z důvodů zvýšeného průtoku na Vltavě.

I přes několikadenní mrazivé počasí totiž v centru Prahy ještě dnes platí 1. SPA.

Dotyční se na ryby oblékli do nápadného oděvu. Jeden z nich na sobě měl oblečení sestávající z červené bundy a žlutých bot, což se zdálo podezřelé. Neměli s sebou také žádný podběrák (V pražském ÚS povinný) ani jiné vybavení, kterými se běžní rybáři vyznačují.

Na obrazu z kamery také bylo jasně vidět, že loví na umělou nástrahu, což je nyní zakázáno až do 16. června. Proto na místo vyrazila hlídka MP, aby muže zkontrolovala.

Podobných živlů lovících v Praze bez oprávnění přitom není úplně málo. Sama MP na sociálních sítích však podotýká, že obyčejně se pytláci soustřeďují v jiných lokalitách.

Rybářský lístek si údajně zapomněli doma. Potíže budou mít také kvůli alkoholu

V tomto konkrétním případě se jednalo o dva muže středního věku, kteří tvrdili, že rybářský lístek a povolenku bohužel zapomněli doma.

Na místě odmítli zaplatit pokutu a jejich přestupek bude řešit příslušný úřad (tím hůř pro ně). Strážníci jim na místě alespoň zabavili jejich rybářskou výbavu. Rybaření v centru velkoměsta se jim navíc nevyplatilo ještě z jednoho důvodu – postih dostanou také za konzumaci alkoholu, která je na veřejných místech v této části města zakázána.

Díky kamerovému systému je na Facebooku k dispozici video.

Vyjádření MP Praha:

„Na pytláky čas od času v rámci své služby narazí kolegové z okrajových městských částí. V samotném centru metropole to bylo pro strážníka, který má na starosti dohled nad městskými kamerami, přeci jen trochu překvapení. Když kontroloval s ohledem na povodňovou situaci kamery v okolí Vltavy, všiml si na Slovanském ostrově dvou mužů, kteří zde chytali ryby. Nejen kvůli vybavení pojal podezření, že ani jeden nemá k dané činnosti oprávnění, proto vyslal na místo hlídku strážníků, aby situaci zkontrolovala. Muži ve věku 41 a 47 let shodně uvedli, že u sebe nemají potřebná povolení k chytání ryb. Přestupek ale odmítli projednat. Strážníci tak na správní orgán oznámili nejen podezření na přestupek ohledně neoprávněného rybaření, ale i za požívání alkoholu v místě, kde je to vyhláškou zakázáno a také za podezření na přestupek s ohledem na poškození veřejné zeleně. Rybářské náčiní následně mužům odejmuli.“

Zdroj: Facebook MP Praha

Pozn. red.: Skvělá práce, děkujeme!

Čtěte také:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.