Další pytlácká skupina zadržena na Kladensku

výlov rožmberka 2023
Ilustrační foto: redakce

Situace s pytláky je poslední měsíce velmi dramatická. Jen za poslední týden došlo po celé ČR k zadržení několika skupin i jednotlivců lovících bez jakéhokoliv oprávnění.

Další skupina pytláků byla přistižena při činu na Kladensku. Na revíru 411 195 – Pod Panskou, který je tvořen nádrží na Zákolanském potoce v obci Středokluky. Jedná se poměrně známou nádrž, ležící hned u dálnice D7 mezi Prahou a Kladnem.

Na tomto mimopstruhovém revíru došlo ke zpozorování podezřelé skupiny rybářů. Na kontrolu se dle informací na profilu Kladenský rybář, vydal hospodář tamější MO a hlídka PČR. 

Celkem čtyři osoby nevlastnily rybářský lístek ani povolenku a jejich přestupek bude řešen po linii příslušného úřadu, kde jim v přestupkovém řízení hrozí pokuta.

Kladenští rybáři zmiňují, že to je letos již několikátý případ, kdy si RS musela vyžádat součinnost Policie ČR.

EDIT: vkládáme zprávu z FB stránky SÚS ČRS:

Pytláci řádí po celé republice

Případů pytláctví se bohužel letos objevuje mnoho. V posledních dnech lze zmínit například dva pytláky v Mladé Boleslavi, kteří za bílého dne a před zraky ostatních rybářů ulovili a usmrtili štiku.

Jejich bujaré veselí ale přerušil příjezd hlídky mladoboleslavské MP, která jim zabavila štiku i jejich pofidérní rybářské vybavení. I v tomto případě dotyčné čeká finanční postih v rámci přestupkového řízení. Článek o tomto případu naleznete zde.

Pytlák byl zadržen také v minulém týdnu na Moravě. Prostějovskem protéká říčka Romže, která je mimopstruhovým revírem. Zde rybářská stráž narazila na osobu, která lovila ryby bez jakýchkoliv oprávnění. 

Pytlák měl dokonce uloveného kapra. Toho však člen rybářské stráže pustil zpět do revíru a pachatele přestupku předal k dalšímu řešení příslušným úřadům.

Kontroly probíhají společně s policií

Vzhledem k neutěšené situaci s pytláctvím a dodržováním rybářského řádu se v letním období koná celá řada kontrol, na které vyráží RS v doprovodu policejních složek.

Minulý týden podobná kontrola proběhla na revírech MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, kde došlo k zadržení jedné povolenky.

Další intenzivní kontrola proběhla nedávno také na vodní nádrži Hracholusky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.