Pytláci se letos obzvlášť činí: nelegálně chytají i držitelé povolenek

labe lovosice

Abnormální hic vylákal v posledních dnech k vodě nejen rybáře ale i pytláky a další nenechavce. Na kontroly revírů se vydala ovšem i rybářská stráž, která prováděla běžné obchůzky.

V několika případech ale vyráželi členové RS také na oznámení všímavých rybářů.

Čilou aktivitu rybářské stráže hlásí například na severu Čech. V minulých dnech zde rybářská stráž dopadla například 4 pytláky původem z Balkánu. Ryby chytali na chovné nádrži v hospodaření MO Žatec.

Klid nevládl ani na nepříliš vzdálené řece Ohři. Nad Žatcem naleznete na jejím toku dva pstruhové revíry, kde zákonitě nelze lovit ryby žádným způsobem až do 16. dubna.

Ohře nad Žatcem

Na Ohři pytlačili členové ČRS

Nevadilo to dvěma osobám, které na hájený revír přesto vyrazily a chytat se jali na žížalu, což je na pstruhové vodě také naprosto nelegální.

Zajímavé je, že se nejednalo o klasické pytláky bez jakýchkoliv platných povolení k rybolovu. Jeden z nich se neváhal ohánět mimopstruhovou povolenkou, která zde však neplatí ani v sezoně.

Druhý také patří mezi členy ČRS, povolenku si ale zatím na letošek nepořídil a po dopadení RS už ani nepořídí.

Podle dalších informací přišel o povolenku rybář na revíru MO Česká Kamenice, také zajímavým ale nepříliš chvályhodným způsobem.

Lín obecný je krásná ryba, která v dávné minulosti patřila k nejhojnějším druhům na českých rybnících.

Dnes tomu tak většinou není a je škoda, že se najde někdo, kdo si lína neváží. Třeba jako právě tento rybář, který si zde chystal odnést 7 ks lína, přičemž limit je už tak dost štědrých 4 ks/den.

V Roudnici nad Labem si ukrajinský rybář zase ponechal 5 kaprů a 10 velmi slušných cejnů o kusové hmotnosti kolem 2 kilogramů. Ryby nezapsal.

Tím se dopustil hned několika prohřešků – nezapsání úlovků (dle nových pravidel od roku 2024 je nutné i cejny zapsat hned, nikoliv po skončení lovu).

Dále překročil povolený počet přisvojených vyjmenovaných druhů ryb (max 2 ks za den, zde se to týká kapra) a také překonal limit celkové hmotnosti přisvojených ryb za den, což činí maximálně 7 kg. Jedná se přitom o velmi benevolentní limity.

Na Teplicku pro změnu zase lovil rybář přívlačí, která je zakázána z důvodu hájení dravých ryb. Další případy byly zaznamenány také na severočeském Labi.

Podobné příhody z posledních dvou týdnů jsou hlášeny i z Labe ve středních Čechách. Potížisty RS řešila třeba na nymburském revíru Labe 21, kde se vyskytlo hned několik případů nezapsání úlovku.

revír Labe 21

Také zde si jeden z rybářů vzal chráněného jesena. Přestupku proti pravidlům se na stejném revíru dopustil i další ukrajinský rybář.

Ten sice měl platnou povolenku, rybu správně zapsal, jednalo se ale o kapra 70+, přičemž zde platí horní míra (K70).

O velikonočním víkendu vznikla reportáž ČT24 z kontrol RS na Orlíku

Zdroje: ČRS, ČT24

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.