Čeští pstruhaři chtějí na evropský šampionát. Jejich cestu můžete zasponzorovat i vy

Pstruh duhový v podběráku
Ilustrační foto: redakce

Český reprezentační tým se chystá zúčastnit evropského mistrovství v disciplíně Trout Area. Na účast potřebují prostředky.

Ve dnech 6. – 8. května 2022 se poblíž holandské dědiny Reutum koná oficiální ATLAS European Trout Fishing Championship, tedy evropské mistrovství v lovu pstruhů na stojatých revírech. Na tuto vrcholovou akci se chystá i český tým.

Jelikož náklady na reprezentaci v těchto disciplínách jsou poměrně vysoké a podpora, mírně řečeno, asi malá, můžete našim reprezentantům finančně trochu pomoci. Veškeré kontaktní údaje naleznete níže v přiloženém facebookovém příspěvku. Nejštědřejší dárce získá oficiální vestu Trout Area Czech Republic s vlastním jménem.

Trout Area jsou přívlačové závody v lovu pstruhů a sivenů na stojatých vodách

Koncept závodů zvaných Trout Area spočívá v lovu lososovitých ryb přívlačí. Většina turnajů v našich podmínkách probíhá nejčastěji na soukromých rybnících. Loví se přívlačí na nástrahy opatřené jednoháčkem bez protihrotu. 

Právě zde se rozšířila například obliba pstruhových plandavek a gumových nástrah červoidních a pijavkovitých tvarů, které mnozí vláčkaři přejali i do přívlače na mimopstruhových vodách.

Závody Trout Area se pravidelně konají v mnoha zemích Evropy. Česká republika není výjimkou a naši závodníci v minulosti navštívili obdobné závody i na Slovensku, v Pobaltí či v Rusku. Po covidové pauze se závody znovu rozjíždí a evropský šampionát je jednou z vrcholných akcí.

Asociace pstruhových závodů ATLAS pochází z Východní Evropy

Obliba lovu duháků závodně se do Evropy přelila původně z Japonska. Značnou oblibu si získala hlavně v zemích Východní Evropy. Ne nadarmo jsou vláčkaři z Ukrajiny, Ruska a Pobaltí většinou na prvních příčkách téměř jakýchkoliv mezinárodních závodů v lovu dravců na umělé nástrahy.

Vzhledem k aktuální mezinárodní situaci vystoupila rybářská organizace ATLAS s prohlášením v němž ostře protestuje proti válce na Ukrajině a apeluje na mírovou spolupráci mezi národy. Podle kontaktních údajů lze přitom vyčíst, že klíčové osoby ATLASu sídlí právě v Ruské Federaci.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.