Česnekové aroma: upíry odstrašuje, ryby láká

česnek na ryby

Chytání ryb na česnek není nesmysl. Jedná se samozřejmě zejména o nástrahy s příchutí česneku. Napichovat stroužek na háček jsme nezkoušeli, ačkoliv i takové zvěsti se mezi rybáři někdy povídají. Pro ryby to ale asi nebude úplně zdravé. Pokud by to sežraly.

Na lákavosti nástrah s česnekovou příchutí to ale nic nemění. Úplným základem je obyčejné těsto do něhož vmícháte trochu rozdrceného čerstvého česneku. Ovonět jde i pařená houska (trochu drceného česneku do pytlíku kousky pečiva v tom protřepat) a možné jsou další varianty. 

Zejména lenoši mohou využít sušený česnek. Prodává se v normálních obchodech a najdete je mezi kořením, kde stojí celkem přijatelný obnos. Tento česnek nemá sílu čerstvého rozdrceného stroužku. Dobře se ale skladuje. Jde také snadno vmíchat například do vnadící směsi.

V kurzu je také spousta variací komerčně vyráběných nástrah s česnekovou příchutí, které mohou být účinné i v blížícím se studeném období roku. Tuhá zima je totiž prý na spadnutí. Zajímavé je, že nabídka česnekového boilies není tak široká.

Vynahrazuje to ale například boilies rohlíkové, měkčené pelety s česnekovou příchutí a další komerčně vyráběné nástrahy, které vám v rámci reklamní spolupráce představíme v následujících řádcích.

Chytání ryb na česnekové nástrahy je osvědčené

Většina česnekových nástrah je spíše měkkého charakteru. Uplatníte je proto hlavně při lovu na feeder a to třeba v chladnu. Na česnekově ochucené nástrahy berou kapři, cejni, plotice, jelci a na soukromácích na ně jdou také pstruzi a siveni.

TB Baits boilie s česnekovou příchutí

Oblíbená značka boilies TB Baits česnekovou variantu nabízí. Například boilies s příchutí Garlic-Liver, neboli česnek-játra. Česneková příchuť se zde míchá aroma jater, které patří mezi velmi populární příchutě boilies.

Toto boilie se zakládá na lososové a tuňákové moučce s přidaným sušeným mletým česnekem. V mixu se nachází též množství silného extraktu z hovězích jater. Játrová a česneková esence a tekutá potrava na játrovém základu s ptačím zobem a hmyzem vytváří unikátní kombinaci chutí a potravních signálů.

Stejně jako ostatní druhy boilie TB Baits, i toto obsahuje přidanou sůl a sladidla NHDC. Sůl velice dobře reaguje ve vodním prostředí a mění PH v okolí. Když kulička dopadne na dno, začne okamžitě reagovat a měnit okolní PH. 

Struktura tohoto boilies napomáhá rychlejšímu rozpadu pro okamžitou účinnost a přitažlivost pro kapry bez dlouhého čekání.

Toto česnekové boilie se používá pro rychlý lov a nabízí velkou atraktivitu hned po dopadu na dno.  Po krátkém pobytu ve vodě se začne rozrušovat vnější struktura nástrahy a šíří se potravní signál. Tím o sobě dává vědět rybám a láká je k ochutnání. Doba rozpadu závisí na teplotě vody, proudění a chování bílé ryby na revíru. 

Do tohoto boilie se při výrobě přidává activ protein (enzymaticky upravená moučka) která pomáhá narušovat strukturu návnady a nástrahy a funguje jako vynikající atraktor pro rybu.

Tb baits boilie garlic liver-2,5 kg 16 mm

TB Baits boilie s česnekovo-játrovou příchutí je v prodeji ve velikosti 16, 20 a 24 mm.

Česnekové těsto na pstruhy

S těsty na pstruhy mají rybáři různé zkušenosti. Toto těsto se vyznačuje výrazným aroma a lze na něj nachytat často i kapry nebo bílou rybu. Funguje zejména v chladném období roku. Původní určení je na lov nasazených pstruhů, zejména na soukromých revírech.

Používá se například při lovu na dírkách a lze s nim lovit na těžko (například s občasným popotažením nástrahy – ovšem pozor, ne všude rybářský řád lov pstruhů na těžko povoluje. Zejména na svazových pstruhových revírech je povolena pouze přívlač a muška). Dává se také na marmyšky.

Berkley  t?sto pstruh  50g - garlic rainbow

Těsta jsou z výroby barevně výrazná a čerstvě nasazení pstruzi, kteří berou všechno, je často chytají ještě při propadu.

Nejznámější těsto na pstruhy je Berkley Power Bait, které lze koupit ve dvou příchutích obsahujících česnek

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.