Častější kontroly vedou k menšímu počtu pytláků, hlásí porybní v Británii

rybaření v uk

Pytláci byli opakovaně dopadení v britském Burtonu, kde porybní tvrdě zasáhli proti lovícím, kteří porušují zákon o jarním všeobecném hájení. Na řece Trent se nyní lovit nesmí, což znamená, že zdejší členové RS vyráží do terénu častěji než obvykle. I přes opakované případy pytláctví si ale pochvalují, že větším počtem kontrol množství podobných případů snižují.

O případu informoval deník Staffordshire Live. John Anderson z organizace Burton Trent Partnership pro něj uvedl, že přísnější opatření se zdají být účinná, neboť se díky nim snižuje počet případů nelegálního chytání a porušovaní pravidel rybolovu.

Na revírech zde platí všeobecné jarní hájení

Uzavřená sezóna na řece Trent trvá až do 16. června. Má za účel umožnit rybím druhům v řece se přirozeně rozmnožovat a obnovovat rybí populace na Trentu bez nutnosti dodatečného zarybnění. Jakýkoliv lov na hájených revírech je v jarním období zakázán.

Podobné všeobecné hájení je obvyklé v mnoha zemích Evropy a historicky platilo i u nás

Anderson dále uvedl: „Nyní jsme uprostřed uzavřené sezóny pro mimopstruhový rybolov na našich řekách. Díky mnoha hodinám a tvrdé práci našich porybných se výrazně snížil počet případů nelegálního rybolovu a protispolečenského chování podél Trentu v Burtonu.“

Každý rybář starší než 12 let potřebuje v Anglii (pozor pravidla pro Skotsko mohou být jiná) rybářskou licenci od Environment Agency. Do 16 let je zdarma. K tomu je ve Velké Británii nutné mít také povolenky od uživatelů a majitelů revírů. Více se dozvíte v tomto článku.

Existují místa pro rybolov bez dalších licencí, ale mnoho rybářských vod včetně velké části Trentu ve zmíněném městě Burtonu je ovládáno tradičními rybářskými kluby. 

Zájemci o rybolov v UK by si proto měli vždy ověřit pravidla a požadavky na konkrétním místě. Českých občanů žije v Británii poměrně hodně a mnoho rybářů zde pravidelně chytá. Na spoustě míst je pořízení dokladů relativně snazší než v ČR. Neplatí to ale všude, na některých lokalitách se vydává jen omezný počet licencí členům místních klubů.

Řeka Trent a město Burton:

Licenční poplatky klubů se liší, ale opět jsou zde některé skutečné výhodné nabídky.

„Prosím, neriskujte nelegální rybaření, jinak budete chyceni a pokuta bude mnohem vyšší než náklady na legální licenci.“ apeluje zpráva v britském tisku.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.