ČRS upozorňuje rybáře: dbejte na správný zápis čísel revírů

povolenka 7500
Ilustrační foto: redakce

Český rybářský svaz nabádá rybáře, aby věnovali pozornost správnému zápisu čísel revírů. Zmínky o problémech určité části rybářů se zápisy docházek, úlovku či čísel revírů nepřichází od ČRS poprvé.

V aktuálním sdělení ČRS apeluje hlavně na držitele povolenek s širší platností v různých územních svazech. Jde o to, že v každém ÚS začínají revíry jiným trojčíslím. A to se liší navíc ještě pro MP a P revíry.

Rybáři cestující mezi ÚS pak často chybují právě v prvních třech číslech revíru.

To má za následek jednak chybovost při sčítání docházek, úlovků a zároveň finančním vypořádání v rámci ČRS.

Celosvazový rybolov je totiž vymoženost, která do značné míry stojí na odpovídajícím vypořádání za úlovky a návštěvy mezi jednotlivými územními svazy a případná velká chybovost v zápisech pak zkresluje nejen statistiky ale právě i odpovídající platby uživatelům revírů.

Přehled prvních trojčíslí revírů ČRS:

MP revíry:

401 ÚS města Prahy 
411 Středočeský ÚS 
421 Jihočeský ÚS 
431 Západočeský ÚS 
441 Severočeský ÚS 
451 Východočeský ÚS 
471 Moravskoslezský ÚS 
481 Český rybářský svaz, z. s., Rada 

P revíry

403 ÚS města Prahy 
413 Středočeský ÚS 
423 Jihočeský ÚS 
433 Západočeský ÚS 
443 Severočeský ÚS 
453 Východočeský ÚS 
473 Moravskoslezský ÚS 
473 Český rybářský svaz, z. s., Rada 

Moravský rybářský svaz

  • MP – 461
  • P – 463

Minulý rok zmátla rybáře nová povolenka, kde se čísla vypisují s odsazením od začátku řádku

Problémů s chybným zápisem bylo vždy dost, což se loni svaz rozhodl řešit zaváděním nového typu úlovkových lístků, které již druhým rokem má celá řada rybářů napříč ČRS.

Tyto povolenky mají trochu jiný formát a zároveň se zde čísla revírů vypisují do předpřipravených kolonek. Problémem se však stal fakt, že okének na čísla je 8 a drtivá většina revírů má pouze 6 číslic.

Revíry je nutné přitom zapsat tak, aby poslední číslo končilo v posledním okénku což znamená přeskočit první dvě. O této skutečnosti svaz ale informoval až několik dní po zavedení nových povolenek do praxe a mnozí rybáři tak revíry zapsali špatně.

Podle našich zdrojů z řad RS se ale tento problém u mnohých neinformovaných rybářů objevoval v průběhu celého loňského roku.

Mimo to rybáři tápou ale i například v zápisu úlovků, kde často chybí kompletní údaje či nezapisují určité druhy hned po jejich ulovení. Pravidla pro zápis úlovků se přitom mají v dohledné době zpřísnit.

Špatný zápis revíru či úlovku zároveň může být příčinou problémů při kontrole RS, které může v určitých případech snadno vyústit i v zadržení povolenky k lovu.

6 Comments

  1. Chcete-li se stát úspěšným rybářem, staňte se pytlákem. V opačném případě se stanete administrativním otrokem. Ten musí nastudovat a zaznamenat kam jde, co chytil ( i nechytil) kdy tam byl, na co chytal, proč to pouštěl, jak se choval. Adrenalin co??? Já si chodíval k vodě odpočinout (po 24 hod.sluzbe ) teď už na to séru.

    • Povolenka by mela byt jako řidičak.Zadne vypisovani dochazky a cisla reviru proste mate zaplacenou oblast treba na Moravu tak chodite a chytate. Pokud
      chytnete rybu tak ji zapisete do povolenky a pak vyznacite č.reviru datum a cas.Takyby mela byt povolenka v mobilu jako aplikace!!ale jeddnou sedočkame a posuneme se do 21 stoleti.😁😁😁

  2. Nechápu z jakého důvodu nebo proč mám udělat scot docházet v revíru mimo pstruhovem co to má za viznam smysl přeci já můžu bejt u vody a nemusím provádět rybolov sportovní bejt prostě na procházce to si nepamatuji že někdy v 60 70 letech se docházky scitali rád bych se o tom dověděl dostal info Novák

  3. Byrokracie prosákla už i na rybářský svaz, přebujela administrativa kterou musíme zaplatit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.