Akční set pro začínající kapraře: prut, naviják, vlasec a pouzdro za cenu lehce přes 2000

kaprařina
Ilustrační foto: redakce

Začít s kaprařinou se může jevit jako poměrně dost náročné na počáteční rozpočet. Jen pořízení kompletu navijáků a prutů může vyjít bez nadsázky na nižší desítky tisíc, pokud tedy trváte na vybavení renomovaných kaprařských značek.

Druhou variantou jsou ekonomicky výhodné sety od výrobců preferujících produkty s výhodným poměrem ceny a výkonu. V této kategorii lze pořídit pěkné sestavy doslova za pár tisícovek.

JRC Defender prut, naviják, pouzdro a vlasec je výbornou volbou pro začínající kapraře, i ty kdo hledají výhodný set s dobrými parametry. V této sadě najdete vše, co potřebujete pro úspěšný lov kaprů, včetně prutu, navijáku, pouzdra a vlasce. Chvíli po nákupu s ním můžete hned vyrazit na ryby..

3-dílný prut ve dvou délkách – 10 a 12 stop s testovací křivkou 3 lb

JRC Defender představuje 3-dílný prut, jenž je vyroben z tenkého, ale kvalitního 30T uhlíkového blanku. Má polo-parabolickou akci, která poskytuje dostatečnou oporu pro solidní délku náhozu a dostatečnou zásobu síly pro zdolání větších ryb.

Matná černo-šedá povrchová úprava prutu s anodizovanými kovovými prvky elegantně doplňuje design prutu. 

SIC očka jsou lehká a odolná proti opotřebení i při používání pletené šňůry. Dělená rukojeť  poskytuje vynikající pohodlí a pohodlí při delším zdolávání. Kvalitní DPS sedlo navijáku je snadno použitelné a velikost oček 10-10-12-16-20-25-30 zajišťuje snadné a plynulé navíjení.

Set je doplněn navijákem Mitchell Avocet 6000 FS Black Edition s grafitovým tělem a dvěma ložisky, který je dobrou startovací volbou pro každého rybáře. Kvalitní hnědý vlasec o průměru 0,33mm dodávaný s tímto setem bez problémů zvládá větší ryby.

Jako bonus obdržíte také komorové polstrované pouzdro Defender Rod Sleeve. To zajistí bezpečné uložení vaší výbavy během přepravy. Toto pouzdro je kompaktní a snadno se přenáší, což oceníte při každé cestě na ryby a transportu věcí mezi lovným místem a parkovištěm.

JRC Set Prut Defender 3d�l 12ft 3lb + Navij�k + Pouzdro

Tento setík samozřejmě není top značkovou výbavou, kterou si můžete na kaprařinu pořídit od věhlasných brandů. Jeho cena zůstává ale více než příznivá při zachování dobrých užitných hodnot a většině rybářů poslouží velmi dobře po dlouhou dobu.

Pouzdro na prut v ceně setu

Pouzdro na prut představuje nezbytnou součást výbavy. Slouží pro bezpečné a snadné přepravování prutu a navijáku. JRC Defender Sleeve je jedním z nejvýhodnějších pouzder na prut na trhu, který nabízí skvělou ochranu a funkčnost za velmi přijatelnou cenu.

Pouzdro JRC Defender Sleeve se vyrábí z kvalitního a pevného 500D materiálu. Díky tomu je schopný odolat poškození způsobenému počasím, nárazům a třením. Díky plnému polstrování poskytuje maximální ochranu pro váš prut a naviják při převozu. Odolný zip naleznete na zadní straně pouzdra.

Velká kapsa na naviják představuje další užitečný prvek, který umožňuje snadné uložení a ochranu navijáků na prutu během přepravy. Nosná rukojeť ze síťoviny pak pomáhá ku snadnému přenášení pouzdra, a to i v případě, že máte vybavení doslova plné ruce.

Set se vyrábí ve dvou variantách, které se liší délkou prutu – 10 a 12 stop. Rybářsky nejoblíbenější je v českých podmínkách asi spíš delší varianta. Ta má v přepočtu na naše délkové míry zhruba 3,6 metru. Obě varianty jsou stavěné na 3lb testovací křivky.

Celý se dá momentálně pořídit za cenu necelých 2200 Kč například v Chytapust.cz

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.