Žralok skočil do lodě, další případ (VIDEO)

žralok opět skočil do lodě
Ilustrační foto: redakce

Je to zhruba měsíc a půl, kdy jsme zveřejnili zprávu o žralokovi, který skočil sám do lodě. Nyní je tu nový případ. Do lodě skočil tentokrát na opačném konci planety, poblíž Nového Zélandu.

Minulý případ se odehrál v první polovině září u břehu USA, blízko státu Maine. Nynější žralok skočil na loď poblíž novozélandského pobřeží. Hupl přímo před čelní okno rybářské lodi. O novém případu informoval portál Newsweek.com.

Video:

*Odkaz na YouTube

Tentokrát šlo však o žraloka, který se do lodi dostal při zdolávání. Skočil na palubu tzv. rybářského chrateru, tedy lodě, již si zákazníci najímají pro mořský Big Game rybolov.

Pětice klientů s kapitánem Ryanem Churchesem ze společnosti Churchys Charters lovila žraloky. Jeden z ulovených kusů začal nebezpečně blízko dorážet k lodi. Kapitánovi bylo jasné, co se brzy stane a varoval klienty ať se kryjí. Podobné případy se totiž občas stávají.

“Za asi půl minuty to přišlo. Viděli jsme jak šňůra z prutu míří k boku lodi, najednou vystřelila jiným směrem a za ní vyletěl žralok z vody”, řekl Ryan pro Newsweek.com

Paryba se doslova rozplácla na příď lodi. Zhruba dvě minuty zde ležela, poté záznam končí. Seskočit ze zvýšené přídě by bylo lehké, kdyby však nebyla opatřená kovovým zábradlím.

Po dvou minutách záznam končí ale dle svědectví posádky se žralok dokázal vysvobodit a z paluby i háčku utéct zpět do vody. Odhadovaná délka žraloka je kolem 2 a půl metru. Vážit mohl kolem 100 kilogramů.

Žralok mako je typický svými výskoky, může ohrozit posádky lodí

Stejně jako v případě z USA, i zde šlo o žraloka druhu mako, který se v literatuře nazývá žralokem krátkoploutvým či žralokem makrelovým či ostronosým. Jak jsme psali již v září, vyskytuje se v mírném i tropickém pásu po všech světových oceánech. Video z opačné strany planety než minule je toho důkazem.

Pro žraloky mako je typický způsob lovu, při němž typicky vyráží z hloubky kolmo nahoru, kde u hladiny loví svoji kořist. Tímto způsobem se snaží osvobodit i při ulovení, což se tomuto žralokovi podařilo.

Měl velké štěstí jelikož při mořském rybolovu zdaleka ne vždy platí lov dle filozofie chyť a pusť.

Posádka může mluvit o štěstí také, jelikož při podobných incidentech není nouze o zranění. Vzhledem k váze ryb existuje velké riziko vážného úrazu pro všechny na palubě.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.