World Predator Classic se konal v Nizozemsku 

world Predator Classic
Ilustrační foto: redakce

Začátkem července se v Nizozemsku opět konal významný přívlačový závod World Predator Classic.

Jde o jeden z velkých lodních závodů konaných na území Evropy. Zaměřuje se na lov kontinentálních dravců a na rozdíl od tradičních rybářských závodů zde nehraje roli jen celkový součet úlovků. 

Závodníci musí ulovit předepsané množství a kombinaci druhů ryb, což závod mnohdy velmi dramatizuje.

Po „povinných“ úlovcích candáta a štiky mnohé posádky horko těžko sháněly potřebné okouny.

Tato ryba nakonec závod v podstatě rozhodla. Třetí den závodu se vyrovnaly výsledky týmu Finska a Německa. Souboj nakonec rozsekl právě větší okoun seveřanů a Lowrance tým ze země tisíce jezer si připsal celkové prvenství v závodě WPC 2022.

Druzí byli zmínění Němci, kteří lodní závody v Holandsku navštěvují opravdu hojně. Třetí místo tentokrát mají Poláci Tomasz Kurnik a Piotr Wojnowski.

Za první místo si vítězové, mimo jiné, z Nizozemska odvezli zbrusu novou loď Nitro Z18 s motorem o výkonu 150 koňských sil.

České posádky si vedly dobře, na stupně vítězů to ale nestačilo

Na velkých lodních závodech již tradičně nechybí také česká účast. Jako již tradičně na WPC vyrazili zástupci Westin týmu, Martin Štěpka a Radek Filip. Posledně jmenovaného si jistě dobře pamatujete z časopisu Kajman a také třeba z přednášky o moderním lovu dravců z rychlých lodí na letošním For Fishingu.

Na akci tito pánové rozhodně platili za jedny z favoritů, neboť v roce 2019 získali na WPC celkové prvenství. Letos drželi například průběžné prvenství v candátovi a dařilo se jim odlovit i spoustu pěkných okounů, kteří mnohým posádkám příliš nešli.

V letošním ročníku World Predator Classic tak kluci z Westin týmu získali pěkné 5. místo.

Hned za nimi, na šestém místě, se umístila další česká posádka – Jan Hubka a Jakub Kolář. Češi tak získali dvě umístění v první šestce. Závodu se přitom účastnilo 80 posádek z celé Evropy!

Další umístění českých posádek:

  • 32. místo – Jan Bohunek a Antonín Pacal
  • 39. místo – Roman Kuřil a Josef Verner

Přihlášky na další ročník již probíhají

Zájem o závody je enormní a organizátoři již hlásí nápor registrací na další ročník. V tuto chvíli je otevřený již jen waiting list pro náhradníky za nedokončené registrace. WPC 2023 počítá s registračním poplatkem 1850 euro za loď se dvěma rybáři.

Závod se koná v unikátním prostředí v okolí města Hellevoetsluis. Z celkové plochy katastru města tři čtvrtiny připadají na vodní hladinu. Leží v ústí řeky Hollands Diep, která vytváří mohutný vodní systém spojující několik toků a kanálů.

Z rybářského hlediska je toto místo oblíbené právě pro lov dravců z lodí. Kromě World Predator Classic se zde na jaře konal také World Predator Tour.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.