Vykuchal štiku a našel v ní živou rybku (VIDEO)

Rotační třpytka na štiku

Jak dopadne malá ryba po pozření štikou? Dozvíte se to na videu, které již poměrně dlouho visí na portálu YouTube.

Jonáš ve velrybím břiše zas tak mnoho netrpěl, u štičí kořisti tomu tak být nemusí. Je známo, že štika obecná disponuje neuvěřitelně agresivními žaludečními šťávami.

Video:

V případě štiky na videu to ale asi docela neplatí. Video pochází ze Spojených států, kde rybáři ulovili exemplář štiky. Šlo o štiku obecnou, která se za velkou louží také běžně vyskytuje.

Většina rybářů při kuchání ryby zjišťuje také obsah žaludku, který vypovídá o tom, čím se ryba na revíru nejčastěji živí. U štik se většinou najde bílá ryba či jiní drobní živočichové. V některých případech třeba žáby nebo drobní hlodavci.

Po vykuchání ale na rybáře ve videu čekalo velké překvapení. Uvnitř štiky se nacházela pozřená rybka, která byla dosud zcela živá nebo alespoň ve stavu, kdy se dokázala po vyjmutí z břicha pohybovat.

Štika je známá agresivními žaludečními šťávami a vynikajícím trávením

Z rybářské praxe jsou známy případy, kdy štika přežila hluboké spolknutí nastraženého systémku, který zbrklý rybář nechal rybě zažrat příliš hluboko. Její žaludeční šťávy jsou za určitých okolností s to háček zcela naleptat nebo umožnit jeho průchod trávicím traktem.

V některých případech dokonce byla nalezena štika, které z řitního otvoru vyčuhoval kus montáže. Ryba přitom bez potíží pozřela další kořist, což svědčí o tom, že i přes tento problém se těšila dobrému apetitu.

Hluboké zažrání štik je bohužel běžné u lovu na živou rybku, kde mnohdy rybáři čekají se zásekem delší dobu. Je nasnadě, že v případě ryby určené ke konzumaci to již tolik nevadí. V případě podmírové ryby nebo štiky určené k puštění však jde o fatální problém.

Jak správně vláčet je otázka která trápí nejednoho začátečníka

V některých zemích proto od lovu na nástražní rybky upouští nebo dochází k regulaci například v podobě použití pouze jednoháčku a mrtvé rybky, což vyproštění štiky usnadňuje.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.