Utržený wobler Shad Rap od Rapaly málem utopil plavce

Výčet kuriózních úlovků na vláčecí nástrahy je pestrý. Od nedravých ryb až po utopené boty, odpadky a další haraburdí. Pořádný zářez si ale tentokrát připsala Rapalka, která chytla živého člověka. A šlo přitom o život! *Foto HZS Jč

Kuriózní nehoda se stala na revíru Jordán v Táboře. Linku na tísňového volání zalarmovali svědci, kteří zpozorovali topícího se plavce. Vzhledem k poloze nádrže uprostřed města byla jednotka táborských profesionálních hasičů na místě během několika minut. Nebohý plavec se pokoušel přeplavat na druhý břeh. Tam se ale zachytil v neznámé překážce a nemohl plavat dále.

Ubohý plavec v Táboře s hákem v noze
Poctivé trojháky z tlustého drátu. Woblery z Aliexpressu by šli ven lépe

Nešťastnému sportovci rychle docházely síly a hrozilo jeho brzké utopení. Několik hasičů se tak okamžitě vrhlo do vln Jordánu a i přes značnou vzdálenost k němu doplavali aby ho drželi nad vodou.

Zbytek výjezdu mezitím spustil na vodu služební člun, se kterým záhy dorazili na misto a nešťastníka vysvobodili. Překvapení pro všechny okolo byla příčina nehody. Tou se ukázal utržený wobler, který s pořádným kusem pevné šňůry vězel pod vodou. (Podle všeho se jedná o oblíbený Shad Rap v modifikaci Shallow Runner od legendárního výrobce Rapala z Finska, pozn. redakce)

Shad Rap v něčí noze
To muselo bolet

Jeden z volných háčků se zřejmě při plavání zasekl nešťastníkovi do nohy. Po vyproštění tak jednotce nezbývalo než použít obzvláště silné hasičské kleště a s jejich pomocí oddělit nástrahu od končetiny. Samotný háček ale nejspíš byl vybaven poctivým protihrotem neboť finální vyproštění raději svěřili personálu a lékařům táborské nemocnice, kam oběť odvezlo houkavé auto krajské záchranné služby.

Zdroj a foto: Tisková zpráva HZS Jihočeského kraje

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.