Útok obří štiky na umělou nástrahu ve tvaru kachny (Video)

Závar ve vodě - hostokryje
Ilustrační foto: redakce

Obliba hladinových nástrah na štiky dosáhla až k nám. V zahraničí se ale na ně přece jen chytá víc ryb. Ať už je to dáno lepším zarybněním či dravostí tamějších štik, záběry takových ryb jsou fascinující.

S tím souvisí také obliba netradičních druhů nástrah. Zatímco klasické hladinové poppery zná každý, ne všichni například vyzkoušeli whopper plopper. A ještě méně se užívají netradiční nástrahy v podobě ostatních zvířat. Na videu je vidět právě hladinová nástraha imitující kachnu.

Mláďata kachen se nejspíše stávají potravou nejen štik ale i sumců. V tomto případě si ale na kachněti smlsla pořádná štika.

Příběh se odehrává v Severní Dakotě a lovec použil k přívlači rybářský kajak. Díky slunné obloze a čisté vodě můžeme vidět blížící se nástrahu za níž se objeví pěkný exemplář štiky. Zajímavý je též postup rybáře, která blížící se nástrahu odvede do strany a jerkovým pohybem štiku vyblázní k útoku.

Jak vyprovokovat štiku k útoku: pomohla změna vedené nástrahy?

Mnohdy tyto výpady štik k rybářovi končí otočením ryby a jejím úprkem zpět do hlubin. Zda  v tomto případě sehrál roli mistrný finiš rybáře a změna vedení těsně před lodí, to těžko soudit. Možná ryba prostě nebyla dobře opatrná, neboť na volné vodě se cítí více v bezpečí než u břehu. Důležité také je nesekat hned ale počkat až na ránu do prutu. Oči bývají občas rychlejší než ruce a nebezpečí, že nástrahu rybě rychle odtrhneme od tlamy je vždy velké.

Úlovkem jedné velké štiky ale video nekončí a tak si můžete užít 10 minut dynamické kajakové přívlače.

Nástrahy jako tuto u nás nabízí více rybářských e-shopů (nejčastěji pod názvem Suicide Duck od SG), takže i vy můžete zkusit štěstí. Letní doba tomuto lovu poměrně přeje. Dle zkušeností rybářů dané nástrahy dobře fungují s rychlejším navíjením.

Kromě kachen se v zahraničí těší popularitě také napodobeniny myší nebo žab. Prodávají se i nástrahy v podobě hada.

2 Comments

    • Zdravíme, třetí odstavec za větou „Na videu je vidět právě hladinová nástraha imitující kachnu.“

      Pokud se nenacetlo tak zkuste obnovit stránku nebo použít jiný prohlížeč, mělo by to fungovat. Petruv zdar!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.