Umělý červ, kukuřice a tygří ořech: nové plovoucí nástrahy od Nash

zrnko kukuřice je skvělá nástraha
Ilustrační foto: redakce

Chytání na červy, kukuřice nebo třeba tygří ořech není zdaleka žádná novinka. Na trhu se přitom objevují i jejich imitace. Ty mají výhodu například v trvanlivosti či odolnosti na háčku nebo vlasu.

Výhodou umělých nástrah je například i možnost mít je vždy po ruce a nemuset zajíždět do obchodu v momentě, kdy vás přepadne náhlá a neodolatelná chuť jít na ryby.

S novinkami v oblasti imitací nástrah nyní přichází firma Nash. Nabízí nejen tradiční kukuřici a umělé červy, k mání je i umělý tygří ořech. Všechny tyto produkty jsou určené k použití jako nástraha na háček nebo vlasový přívěs a jsou plovoucí, což může radikálně zvýšit jejich atraktivitu pro rybu.

Umělý tygří ořech od Nash

Tato nástraha vypadá tak autenticky, že jen těžko odlišíte od skutečných tygřích ořechů (ve skutečnosti se tato plodina nazývá šáchor). Tyto umělé plovoucí tygří ořechy mají v sobě skrytou sílu, která vám pomůže nalákat a chytit zajímavé ryby.

Díky svému vzlínavému charakteru dokáží umělé tygří ořechy zvednout menší velikosti háčků (8-10), což vám dává určitou flexibilitu při používání nástrahy jako čistě plovoucí nebo s větším háčkem u dna.  

Tyto nástrahy jsou navrženy tak, aby fungovaly podobně jako neutrálně vyvážené nástrahy Wafters. V balení najdete umělé plovoucí tygří ořechy různých průměrů (12-15 mm), abyste mohli vybrat podle svých preferencí a typu použitého háčku. 

Pro větší úspěch při lovu lze namáčet všechny umělé nástrahy do atraktorů, které zvýší jejich atraktivitu a přitáhnou ještě více ryb. 

Balení obsahuje 6 kusů a koupíte jej například na Párys.cz

Plovoucí imitace červů na ryby

Představujeme vám další fantastickou novinku – plovoucí umělé červy od společnosti Nash. Tyto nástrahy můžete použít samostatně, ve spojení s živými červy nebo s boilies na dno místo tradičních plovoucích nástrah.

Jsou ideální volbou pro použití s návazci typu Mag Aligner. Když navléknete červy na ramínko háčku, dokonale ho zakamuflují a stává se méně viditelným pro kapry. Plovoucí umělé červy Floating Maggots lze také využít jako zarážku přímo na boilies.

Nash um?l� n�straha ?erv floating maggot red white 14 ks

Díky těmto plovoucím umělým červům získáte možnost vytvořit pomalu potápějící se nástrahu, což je skvělé při lovu ve vodní vegetaci nebo na bahnitém dně. Pokud jste zvyklí používat červy jako nástrahu na vlasovém přívěsu, doporučujeme navléknout umělého červa jako prvního a poté jako posledního v řadě. Tím zajistíte, že živí červi na vlasovém přívěsu vydrží déle.

Stejně jako všechny umělé nástrahy od Nash, i tyto můžete namočit nebo ponořit do dalších atraktorů.

V balení najdete 14 kusů těchto úžasných nástrah – 7 bílých a 7 červených. S touto variabilitou budete mít dostatek možností přizpůsobit se podmínkám a preferencím ryb. 

Umělá kukuřice

imitace kukuřice je již na našich revírech oblíbenou nástrahou, která se používá jako nástraha například v kombinaci s reálnou kuku v zakrmovacím partiklu. Výhodou umělého zrnka kukuřice je opět například odolnost.

Tato inovativní nástraha je ideální pro použití také při lovu s PVA sáčky a dalším rozpustným materiálem. Po rozpuštění PVA se nástraha s návazcem uvolní a začne plavat nad hromádkou krmení, kterým jste PVAčko naplnili. Tímto způsobem nástraha trčí přímo nad krmným místem.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.