TIP: rybářský batoh nejen pro kapraře od anglické značky Thinking Angler

na rybach
Ilustrační foto: redakce

Jaké zavazadlo si vzít na krátkou vycházku? Někdo nosí klasické pouzdro, jiný tašky přes rameno. Na krátké vycházky ale může být nejpohodlnější batoh na ryby, který se hodí také pro cestování veřejnými prostředky nebo pěší docházky na vzdálenější místa.

Jedním z takových batohů je Rucksack od anglické firmy Thinking Angler, který svými rozměry 45x40x27 cm poskytuje dostatek prostoru pro kratší vycházky kaprařů ale i například milovníků feederu či běžné položené.

Batoh v této velikosti vám umožní zabalit si na ryby všechno potřebné, co můžete během dne u vody potřebovat. Navíc budete muset nést jen pruty a křeslo či rybářskou židličku, všechno ostatní včetně svačiny se vejde do báglu.

Praktický batoh na ryby pro aktivní rybáře

Firma Thinking Angler je známá výrobky pro aktivní rybáře a tak je batoh pohodlný i ergonomický pro delší nošení. Rybář s ním může k vodě pohodlně dorazit i na kole či na motorce, pokud si tedy vyřeší upevnění prutů někam na rám nebo nosič, což je ovšem další samostatná kapitola.

Thinking Angler Rucksak patří k malým batohům na ryby, správněji by se ale mělo psát batoh střední velikosti. Prostoru je v něm totiž dostatek a je různě členěný do několika kapes či oddělení. Je celkem na vás, na co, kterou část využijete.

Velká přední kapsa je poměrně prostorná a vejdou se sem například nástrahy včetně těch balených do malých dóz. Vleze se sem pytlík boilies nebo nějaké krmítkové směsi ve standardní velikosti kolem 1 kg. Nachází se zde ještě vnitřní síťovaná kapsa na tenčí věci jako například doklady a peněženka. Přední kapsa je poměrně velká a při troše snahy se sem vejde dost věcí nebo jedna větší. Dá se tam zabalit například i tenčí nepromokavá bunda apod.

Praktické použití batohu ukazuje video výrobce:

Maloobchodní cena se aktuálně pohybuje kolem 3400 Kč.

Postranní kapsy a poutka pro vidličky a připevnění další výstroje

Postranní kapsy jsou dvě. Jsou jako dělané například pro hlásiče a zároveň vedle nich můžete zvenčí upevnit třeba vidličky do připravených poutek z našitého materiálu. Vejdou se sem také penály s návazci, krabičky s háčky a bižuterií či nějaké osobní věci jako nějaká svačinka nebo láhev s vodou k pití.

Přídavná poutka z pružného materiály, stejná jako znáte například z military batohů, najdete také přímo na kapsách. Na pravé straně umožňují upevnění rozměrnějších předmětů nebo doplňků výstroje.

Batoh je poměrně široký a nejvíc prostoru najdete v hlavním oddělení uprostřed. Batoh se plní vrchně a horní část také tvoří kapsu, z vnitřní strany zde opět naleznete kapsu vhodnou na doklady, léky či jiné menší předměty.

Thinking anglers batoh camfleck rucksack

V hlavním prostoru je místa pravdu hodně, po obvodu je navíc členěný dalšími kapsami, které můžete využít pro lepší organizaci uložených věcí.

Dovnitř batohu se vejdou také objemnější předměty typu navijáků nebo fotoaparátu. Vnitřní kapsy okolo pak pojmou kvanta dalších věcí.

Když batoh zavřete, tak na horní straně najdete jednak tři popruhy – z boků a nad zády. Ty slouží pro snadnou manipulaci a kratší přenášení plného batohu.

Velice užitečné vychytávky jsou ale zacvakávací popruhy z vrchu horního víka. Sem můžete připevnit to, co se nevešlo dovnitř. Například teplé oblečení, broďáky nebo menší podložku na ryby.

Co se týče pohodlí nošení, jde o moderní batoh na ryby, kde se počítá s tím, že náklad může i v malém množství být poměrně těžký. Popruhy jsou nastavitelné a polstrované. Záda tvoří jedna velká polstrovaná síťovina.

Není to batoh na dlouhé pochody po horách, nejspíš ani batoh například na vláčku. Svoji koncepcí ale výborně poslouží lovcům kaprů pro běžné přesuny na místa, kam se nedostanete autem případně pro aktivní sledování ryb po revíru.

Rucksack od Thinking Angler je zkrátka plnohodnotný batoh pro vycházky nepřesahující jeden den. Je vhodný pro rybáře, kteří chtějí odolný batoh na ryby, který je ale zároveň praktický a pohodlný při delších přesunech.

Parametry a specifikace:

 • 3 pružné držáky na vidličky na každé straně
 • Další elastické popruhy na obou bočních kapsách
 • Vnitřní i vnější kapsy pro uložení věcí
 • Horní kapsa s EVA povrchem a nastavitelnými popruhy
 • Nastavitelné zadní popruhy pro pohodlné nošení
 • Polstrovaná záda a zadní popruhy pro větší pohodlí
 • Silné zipy pro snadné otevírání a zavírání
 • Vodotěsná základna pro ochranu před vlhkostí
 • Silné zvedací popruhy pro snadnou manipulaci s taškou
 • Rozměry: 45x40x27 cm
 • Materiál: 600D nylon pro větší odolnost a trvanlivost.

Thinking Angler Rucksack na českém trhu prodává například Parys.cz

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.