Tip na kaprový prut v akci: Sonik DominatorX RS

DominatorX RS

V dnešní reklamě bychom chtěli zmínit kaprový prut. Jde o model firmy Sonik a řadu prutů, které patří k nejlepším výrobkům v ještě docela přijatelné cenové kategorii. Nejedná se o pruty z nejnižších cenových kategorií, ani z těch zcela nejvyšších.

Na českém trhu jsou bohužel ceny často vyšší než v zahraničí. K datu publikace článku 3. ledna 2024 je ovšem pěkná akce v českých e-shopech. Verze 360 cm zhruba za 2500 Kč – například v Chytapust.cz, (v akci je v různých obchodech i 390tka, o pár stovek dráž).

Aktualizace 14.3.2024: další akce v Párys.cz

V Párys.cz jsou za 2500 Kč tyto pruty:

Dokdy přesně bude akce trvat není jasné, někde mají pruty skladem externě, což dává naději na dobrý nákup více rybářům, počítejte ale s delším dodáním.

Kaprový prut DominatorX RS

Sonik prut dominatorx rs 3,6 m 3,5 lb

Kaprový prut DominatorX RS je již osvědčeným nástrojem, který prošel zkouškami ohněm na mnoha evropských i českých vodách.

Oproti předchozí generaci stejných prutů dostal pár vylepšení, čímž dosáhl asi nejvyššího výkonu ve své cenové kategorii.

Jeho konstrukce zahrnuje blank z vysoce modulovaných splétaných karbonových vláken s 1K karbonovým opletením a elegantním lesklým povrchem.

Špička prutu je dodatečně obalena další karbonovou vrstvou, což zajišťuje maximální přesnost a výkon při nahazování.

Plynulá a progresivní akce při vrhu se kombinuje s tenkým a lehkým blankem, který poskytuje široké možnosti pro použití moderních kaprařských taktik.

Prut dobře zvládá odhazování olov nebo PVA sáčků na velkou vzdálenost, stejně jako silný souboj s rybou těsně u břehu.

Tip: k dispozici jsou verze od 3 do 3,9 metru

DominatorX RS vám poskytne kompletní kontrolu nad situací. Spodní a horní část prutu jsou plně obaleny 1K splétaným karbonem.

Prut je vybaven sedlem na naviják typu DPS-18, černými anodizovanými kroužky u rukojeti, úzkou plnou rukojetí z japonského materiálu Shrink Wrap a laserem rytou koncovkou prutu. (korkovou rukojetí disponuje jiná varianta těchto prutů – verze Cork)

Další vlastnosti zahrnují vysoce modulovaný blank z karbonových vláken s 1K opletením a lesklým povrchem, špičku omotanou vícesměrnou karbonovou vrstvou pro maximální přesnost, lehká nižší dvoupatková SIC očka v černé barvě s špičkou proti zamotání.

Dále 50mm naváděcí očko u modelů 12′ a 13′, sedlo DPS pro všechny Big Pit navijáky, decentní detaily, maximálně šetrný klip na vlasec od značky Sonik, úzkou plnou rukojeť z japonského materiálu Shrink Wrap a černé anodizované kroužky u rukojeti s vyrytým logem ‚S‘ na koncovce.

Co na něm rybáři oceňují? Podle ohlasů z videí na YT je na této sérii prutů ceněna právě schopnost dosahovat dalekých a přitom přesných hodů.

Jen pro zajímavost, výrobce při uvádění prutů na trh před šesti lety uváděl možnost dosažení vzdálenosti až 160 yardů (146 metrů).

To je sice hlavně ukázková hodnota, jejíž dosažení v praxi nemusí být zrovna snadné.

Přesto jde o prut, který se dobře hodí pro lov na daleký odhoz.

Má dobrou akci a poskytuje dostatek síly pro zdolávání.

sonik dominator rs

Nabídky v obchodech: Za běžnou cenu jej má LK Baits. Současná akce (3.1.2024) probíhá například v shopu Chytapusť dále pak v Párysově rybářském ráji

Čtěte také:

3 Comments

    • Je to řada prutů, která má více variant – v obchodech najdete různé délky i gramáže, vybrat si musíte při nákupu v nějakém z obchodů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.